Hoşgeldiniz  

KURTARAN, BİLSEM’DE MİNİKLERİN ETKİNLİĞİNE KATILDI

admin | 19 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KURTARAN, BİLSEM’DE MİNİKLERİN ETKİNLİĞİNE KATILDI

Bilim Sanat Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, merkezi ziyarete gelen öğrencilere yönelik atölyelerde düzenlenen etkinliklere katıldı.

Batman Bilim Sanat Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ilk olarak BİLSEM Müdürü Kamuran Aldemir’den merkezi ziyaret eden öğrencilere yönelik çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ardından proje kapsamında BİLSEM’i ziyaret eden öğrencilere yönelik düzenlenen etkinliklerine katıldı.

Bilsem öğrenci ziyaretlerinin öğrencilerin gelişimine önemli bir katkı sağlayacağına dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran “Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla nispeten dezavantajlı bölgelerde yer alan öğrencilerimizin BİLSEM’i ziyaret etmelerini sağlıyoruz. Haftanın dört günü öğrencilerimiz BİLSEM’e gelerek buradaki atölyelerde çeşitli etkinliklere katılıyorlar.

BİLSEM ziyaretleri ve burada yapılan etkinliklerle öğrencilerimizde bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri geliştirmeyi, üretken, sorun çözen, kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak yetişmelerini, bilimsel düşünce gücüne sahip, yapıcı, yaratıcı ve ülke kalkınmasına katkıda bulunan bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz.

Öğrencilerimiz aynı zamanda yetenekleri ve yaratıcılıklarını erken yaşta fark ederek en üst düzeyde kullanmalarını, sosyal ilişkilerde başarı, inovasyon, liderlik, iletişim ve sanatsal beceriler kazanmaları amaçlıyoruz. Bu amaçla okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklarımızı yürüttüğümüz program kapsamında Bilim Sanat Merkezini ziyaret ediyorlar.

Yapılan ziyaretlerde çocuklar burada yaş gruplarına göre yazılım ve robotik kodlama, yazarlık atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi ile masal atölyelerinde öğretmenleri rehberliğinde ziyaret ederek etkinlikler yapmaktadırlar” dedi.

Müdür Kurtaran’a BİLSEM ziyaretinde Şube Müdürü Abdurrahim Kusen ve Basın Koordinatörü Hüseyin Demir eşlik ettiler.

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.