Hoşgeldiniz  

KURTARAN, KİTAP OKUMA GRUBU ÖĞRENCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

admin | 23 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Batman Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfı okuyan kitap okuma grubu öğrencileriyle bir araya geldi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Kitap Okuma Noktasında bulunan Yazar Sezai Karakoç okuma salonunda Batman Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfında okuyan kitap okuma grubu öğrencileri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran kitap okuma grubu sorumlu öğretmeni Hülya Yoksu’dan grubun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle tek tek sohbet eden Müdür Kurtaran, kitap okumanın önemine dikkat çekti.

Öğrencilere konuşan İl Milli Eğitim Müdür Kurtaran “Sevgili gençler, sizler gelecekte toplumumuzun aydınları, edebiyatçıları ve fikir insanları olacaksınız bu nedenle kitap okuma sizin hayatınızın da bir parçası olmalı. İnsan hayatın her aşamasında çok kitap okuyarak başarıyı yakalar, sizde başarılı olmak ve zihni gelişiminizi en üst seviyeye çıkarmak için bol bol kitap okuyun.

İnsan hayatında kitap okumanın çok önemli bir yeri var. Müdürlük olarak her fırsatta öğrencilerimizi kitapla buluşturma gayreti içindeyiz. Bu hedef doğrultusunda şu an içinde bulunduğumuz mekânı kitap okuma noktası yaparak tüm öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Sizlerde buraya gelip kitaplarınızı okuyabilirsiniz.

Sevgili gençler, çok kitap okuyan insan aynı zamanda elde edeceği bilgi ve birikimiyle edebi eserler de yazmaya da başlar.  Müdürlük olarak sizden önceki okuma gruplarında bulunan gençlerimizin yazdıkları edebi yazılarla çıkardığımız Genç Nazar dergimiz var, sizin de bu süreçte yazacağınız yazılarınıza bu dergimizde yer vereceğiz. Hepinizi okuma grubuna katılmanızdan dolayı kutluyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın okuma grubu buluşmasında şube müdürleri Abdurrahim Kusen ve Murat Şahin eşlik ettiler.

 

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.