Hoşgeldiniz  

KURTARAN, MTAL’Yİ ZİYARET ETTİ

admin | 07 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul ziyaretleri kapsamında Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret edip İstiklal Marşı törenine katıldı.

Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yıkılan eski okul binasının yerine yapılacak olan atölye inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Müdür Kurtaran; bilişim, elektronik, makina, motorlu araçlar, mobilya, tesisat teknolojisi ve kimya atölyelerini gezip idareci ve öğretmenlerden atölyelerde yapılan eğitim ve üretim hakkında bilgi aldı. Kurtaran, son olarak okulda yapılan İstiklal Marşı törenine katıldı. Tören öncesi öğrencilere hitap eden Müdür Kurtaran, iyi donanımlı bir okulda eğitim gördüklerini, hayatlarında başarılı olmak için zamanı iyi değerlendirmelerini ve bol bol kitap okumalarını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Sevgili Gençler, bugün sizlere teşekkür etmek için okulunuzu ziyarete geldik. Çünkü sizler yıllardan beridir ürettiğiniz ürünlerle ülkemizin ve ilimizin ekonomisine ciddi manada katkı sağlıyorsunuz. Yıllardır siz ve sizden önceki öğrencilerimizin çalışmalarıyla okulumuz bölgenin en önemli üretim merkezlerinden biri haline geldi. Öğretmenlerinizin gözetiminde sıra, masa, sandalye, dolap, raf, dezenfektan, sıvı sabun, yüzey temizleyici ve kolonya gibi birçok ürünü üreterek hem okullarımızın ihtiyacını giderdiniz hem de ekonomimize katkı sağladığınız. Sadece bununla kalmayıp ürettiğiniz ürünleri Meslek Okulları Aileler Buluşuyor Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırarak topluma örnek teşkil edecek bir tavır sergilediniz. Bu güzide okulumuz 2017 yılında 5 milyon 500 bin liralık ciro ile Türkiye’de en çok üretim yapan okul oldu. Bakanlığımızda sizleri tebrik ederek bu başarınızdan dolayı okulumuza iki atölye kazandırdı. Yaptığınız bu başarılı çalışmalardan ötürü, bugüne kadar verdiğiniz bu güzide emekten ötürü size, öğretmenlerinize ve ailelerinize teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler, çok donanımlı ve güzel bir okulda eğitim görüyorsunuz. Ayrıca alanında çok tecrübeli öğretmenlerinizden eğitim alıyorsunuz. Bu anlamda çok iyi bir avantaja sahipsiniz. Öğretmenleriniz sizi en iyi şekilde geleceğe hazırlama gayreti içindeler. Sizlerde bu eğitim sürecini en iyi şekilde değerlendirerek hem akademik derslerde hem de mesleki derslerde başarı sağlayarak kendinizi en iyi geleceğe hazırlayın. Hayatın her alanında başarılı olmak içinde bol bol kitap okumalısınız” dedi.

Kurtaran’a ziyaretinde Şube Müdürü Emrullah Aslan eşlik etti.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.