Hoşgeldiniz  

KURTARAN, MÜZİK ÖĞRETMENLERİYLE BULUŞTU

admin | 27 Mart 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman TOBB Güzel Sanatlar lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran okulun tanıtımı için okula davet edilen müzik öğretmenleriyle bir araya geldi.

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü Veysi Aksoy karşıladı. Önce öğrenci pansiyonunun gezen Kurtaran daha sonra müzik öğretmenleriyle birlikte okulun müzik atölyelerini gezdi, idarecilerden okul ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Güzel Sanatlar Lisesi Müzik ve Görsel Sanatlar öğretmenlerinin çatı okuludur. Başka yerde çalışıyor olsanız bile ilimizde Güzel Sanatlar Lisesinin bulunmasından dolayı şanslısınız. Çalışmalarınızda okulumuzdan hem maddi hem manevi destek alabilirsiniz. Bu günkü etkinliğin bir diğer amacı da çocuklara da bu okulumuzu siz öğretmenlerimizin aracılığıyla tanıtmaktır. Öğrencilerimiz çok yeteneklidir ama aile ve öğretmenlerimiz onların yeteneklerini fark etmemiş olabilir. Bu manada çocukları teşvik etmemiz lazım, çok yetenekli çocuklarımız var. Aileler çocuğunun bir enstrüman çalmasını istiyorlar. Biz çocuklarımızı kültürel ve sanatsal açıdan da hayata hazırlıyoruz. Bu hayatın içerisinde sanat ve estetikte var. Onun için dünyayı güzelleştirmek gibi bir görevimiz, misyonumuz var.” diye konuştu. Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesinde gerçekleşen müzik öğretmenleri buluşması öğrencilerin müzik dinletisi ve öğretmenlere kitap hediye edilmesiyle sona erdi.

268 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.