Hoşgeldiniz  

KURTARAN “OKULLARIMIZ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR”

admin | 13 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi 15 Temmuz Şehitleri Anaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yüz yüze eğitime hazırlık çalışmalarını inceledi.

Anaokuluna gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı, Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü İshak Büyükkaya ve Okul Müdürü Esra Özdemir karşıladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran, Okulu ziyarete gelen veliler ve öğrencilerle okul bahçesinde bir süre sohbet etti. Ardından okulu gezerek yüz yüze eğitim öncesi yapılan hazırlıkları yerinde görüp okul idarecilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okullarımızın yüz yüze eğitime hazır olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, velileri okullarda alınan tedbirleri görmek için okullara davet etti.

“21 EYLÜL’DE YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYORUZ.”

Müdür Kurtaran “Bakanlığımızın 21 Eylül’de okul öncesi ve 1. sınıflarla yüz yüze eğitimi başlatma kararıyla birlikte bizlerde 21 Eylül itibariyle 1. sınıf ve okul öncesi öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlayacağız. İlimizdeki 326 ilkokulumuzda ve 239 anaokulumuzda öğrenim gören 14 bin anasınıfı ve 14 bin 500 ilkokul öğrencimiz seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime başlayacaklar. Bununla ilgili okullarımızdaki tüm çalışmalar hemen hemen tamamlandı. Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bakanlığımız tarafından “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu” yayınlandı. Bu kılavuz doğrultusunda okullarımızdaki bütün hazırlıkları tamamlıyoruz” dedi

“VELİLERİMİZİ OKULLARIMIZA DAVET EDİYORUM”

Kurtaran konuşmasında “Velilerimizi okullarda yapılan hazırlıkları görmek için okullarımıza davet ediyoruz. Velilerimizin bizzat okullarımıza gelip okullarımızı görmelerini istiyoruz. Şu sıra velilerimiz çocuklarımızın ders kitaplarını okullarımızdan alıyorlar. Bu süreçte okullarımızda temizlik ve hijyen konusunda aldığımız tedbirleri yerinde müşahede ediyorlar. Velilerimizin endişe duymaması için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Velilerimiz bu konuda müsterih olsunlar” ifadelerini kullandı

“OKULLARIMIZ EN GÜVENLİ YERLERDİR”

Her zaman söylüyoruz okullarımız çocuklarımız için en güvenli yerlerdir diyen Kurtaran açıklamasında “Öğretmenlerimizin gölgesi en güvenilir gölgedir. Bu manada hiçbir velimizin tereddüdü olmasın. Şimdiden eğitim-öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

108 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.