Hoşgeldiniz  

KURTARAN, OKUMA GRUBU ÖĞRETMENLERİYLE BULUŞTU

admin | 13 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okuma çalışması yapan gönüllü öğretmenlerle bir araya gelip ilimizdeki okuma çalışmalarını değerlendirdi.

MEM binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Abdurrahim Kusen, okuma grubu koordinatör öğretmenleri Muhammed Kaçmaz ve Hüseyin Demir ile okuma grubunda bulunan öğretmenler katıldı. Okuma grubu öğretmenleriyle bir süre sohbet eden Müdür Kurtaran özveriyle ve gönüllü olarak yaptıkları okuma çalışmaları için öğretmenlere teşekkür edip yeni eğitim döneminde başarılar diledi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli Meslektaşlarım, 2016 yılında 10 öğrenci ile başlattığımız okuma grupları çalışmamız sizlerin gönüllü ve özverili çalışmalarınız neticesinde bugün çok önemli bir noktaya ulaştı. Batman olarak kitap ve okuma kültürü açısından çok zengin çalışmaları hayata geçirdik. Bugüne kadar okullarımızın kütüphanelerinin gelişmesi için okullarımıza 360 bin okuma kitabı ulaştırdık. Yeni kitaplarla okul kütüphanelerini geliştirmeye devam edeceğiz.

Bireyin gelişmesi için en önemli şey şüphesiz kitap okumaktır. Yaptığımız çalışmalarla çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Kitap okuma alışkanlığı kazanan çocuklarımızın akranlarına göre okuma anlama hızının çok daha fazla geliştiğini görmekteyiz. Okuma anlama hızının gelişmesiyle çocuklarınızın başarı seviyesinin büyük oranda arttığını görüyoruz. Bu şekilde kitap ve okumayla büyüyen çocuklarımız gelecekte bu ülkenin münevverleri olacaklardır. Unutmayalım ki bu çocuklarımız yarın ülkenin ekonomisinde, sağlığında, idaresinde söz sahibi olacaklar. Bizlerde bu bilinçle hareket ederek çocuklarımızın çok yönlü gelişmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz” dedi.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürünün okuma grubunda bulunan öğretmenlere kitap hediye etmesiyle sona erdi.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.