Hoşgeldiniz  

KURTULMUŞ, STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

admin | 31 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

KURTULMUŞ, STK TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kurtulmuş, partisinin il başkanlığınca düzenlenen ‘Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’ programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ülkemiz yüksek bir büyüme hızına ulaştığını ve cari açığı ciddi şekilde makul seviyelere getirdiğini belirten Kurtulmuş “Türkiye büyük bir ihracat çıkışı yakalamış oldu. Bunların hepsini biliyorsunuz. Tabii ki bu arada diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de başta enflasyon, hayat pahalılığı olmak üzere üretim maliyetlerindeki artışlar olmak üzere vatandaşlarımızın günlük hayatını etkileyen ve maalesef hayat standartlarını olumsuz yönde etkileyen birtakım gelişmeleri hep beraber yaşadık, yaşıyoruz. Bizim hükümet olarak başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere AK Parti’nin bu konudaki hassasiyeti açıktır. Bu sürecin geçici olduğunu biliyoruz. Bunun bir parantez olduğunu biliyoruz ve vatandaşlarımızın üzerindeki özellikle hayatın pahalılaşmasıyla ilgili yükleri en az seviyeye indirerek bu anlamda vatandaşımızın daha güçlü bir şekilde yarınlara ilerlemesi için gayret sarf ediyoruz.”

“TÜRKİYE KİLİT BİR ROL OYNAMIŞTIR”

Kurtulmuş “Dolayısıyla bu savaş sürecinde Türkiye’nin takınmış olduğu rol hem Ukrayna hem Rusya ile yakın ilişkisi olan, Rusya ile olan yaptırımları uygulamayarak Rusya ile konuşabilen tek ülke olarak Türkiye kilit bir rol oynamıştır” ifadelerini kullandı.

Programa, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, AK Parti İl Başkanı Abdullah Akif Gür ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile kanaat önderleri katıldı.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.