Hoşgeldiniz  

LEV VORONİN ÇARPICI SÖZLERİ-2-

SEDAT ERİŞ | 26 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


SEDAT ERİŞ
sedaterisbp@gmail.com

1990 yıllarında Lev Voronin ‘Türkiye petrol okyanusunun üzerindedir’

Zaman Tüneline girelim ve 1991 yıllarındaki Türkiye’ye bakalım.

Büyük bir ekonomik darboğaz, her gece patlayan faiz oranları diğer yandan terör saldırıları ve büyük şehirlerde patlayan bombalar.

Türkiye’nin istikrara kavuşmasını istemeyenlerin yaptıkları ülke içi operasyonların tek hedefi vardı. Türkiye’nin enerjisini tüketerek bu büyük enerji kaynağını bulmasını ertelemek, önlemek.

İç huzursuzlukla bu ülke onlarca yıl oyalandı. Teröre harcanan milyarlarca dolarlık bir ekonomik yük ardından iktisat hayatında bunalımlar yaşayan bir ülke elbette dikkatini ülkenin doğal kaynaklarına çeviremezi, çeviremedi de.

Zira bu ülkenin derin akılları Lev Voronin bu sözünden onlarca yıl öncesinde Türkiye’nin doğal zenginliklerini çözümlemişlerdi.

Ama içimize sızdırılan hainler Yüzyıldan beri petrol arıyor gibi yapıyor, bir petrol yok söylemiyle kuyuları açıp açıp kapatıyor, dışarıdaki bu ülke üzerine hesaplar yapan emperyalistlerle gizli pazarlıklar ve hesaplar yapıyordu.

Bu ülke üzerinde yürütülen sinsi planlar, iğrenç senaryolar ve içerideki hain işbirlikçilerle alakalı Türkiye derin devletinin arşivlerinde bu konuda çok özel ve önemli bilgiler var.

Türkiye’nin zengin petrol kaynakları üzerinde hesap yapanlar bu konuda araştırmalar yapan ülkesini seven vatansever isimlere suikast’lar düzenlemekten geri durmuyordu.

Ülkemiz tarihinde bu suikastlarla esrarengiz cinayetlerle olarak geçmiş olsa dahi perde arkasında kimlerin olduğu elbette biliniyor ama bu cinayetleri işleyenler hiçbir zaman bulunamadı.

Yarınki makalemizde Türkiye üzerinde hain planlar yaparak onun büyük rezervlere sahip petrolünü ülke ekonomisine katılmaması ve vatanımızın iktisadi anlamda geri kalmasını planlayanlar ile içerideki hainlerin işbirliği nasıl yaptıklarını anlatan ilginç bir cinayeti irdelemeye çalışacağım.

Bu acı olayı anlatmamın tek nedeni ise bu ülkenin bir bilim adamı öldürülürse, Memleketimizi kalkındıracak bir projeyi gündeme taşıyan bir vatansever ortadan kaybedilirse toplum olarak bu hadiselere artık farklı bir gözle bakmayı öğrenmek.

Devam Edecek…

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.