Hoşgeldiniz  

LEV VORONİN ÇARPICI SÖZLERİ-3-

SEDAT ERİŞ | 27 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


SEDAT ERİŞ
sedaterisbp@gmail.com

Yıl 1964

Bundan tam 56 yıl öncesi

Dönemin Sanayi Bakanı Mehmet Turgut’un isteği üzerine Raif Karadağ ülkedeki tüm petrol sahalarını gezip incelemelerde bulunmak üzere görevlendirilir.

Raif Karadağ, bu ülkenin yetiştirdiği önemli bir vatansever ve bilim insanı

Kendisini bu ülkenin doğal zenginliklerine adayan Raif Karadağ ‘Petrol Fırtınası’‘Musul Raporu’ ve ‘Şark Meselesi’ kitaplarını yazmıştı.

Onun bu konuları işlemesi birilerini çok rahatsız etmişti.

Dönemin Sanayi Bakanı Mehmet Turgut’un isteği üzerine 15 bin kilometre yol kat eden. Raif Karadağ ülkeyi bir baştan bir başa defalarca turlamış elde ettiği çok değerli ve önemli bilgileri bir dosya haline getirmişti.

Tam bu esnada ölüm tehditleri ve bu çalışmadan derhal vazgeçmesi üzerine büyük baskılara hedef olan Raif Karadağ bu durumu oğlu Murat Karadağ ile paylaşır ve bir gün aniden ölürse bu işin arkasında bir faili cinayetin olacağı hususunda evladını uyarır.

 ‘Petrol Fırtınası’‘Musul Raporu’ ve ‘Şark Meselesi’ kitaplarıyla başkalarını rahatsız eden Karadağ’ın ölümüyle ilgili oğlu Murat Karadağ gazeteci Metin Soyluya altı yıl önce şu açıklamayı yapıyor.

15 bin kilometre yol sonrasında babam tüm bu yaşadığı olayları değerlendirerek Türkiye’de petrollerin millileştirilmesi projesinin mümkün olamayacağını söylemişti. Babam Petrol konusunda TBMM’de bazı milletvekillerine bilgilendirme de vermişti.

*Murat Karadağ 1968 yılında ‘Petrol Fırtınası’ kitabını çıkaran babası Raif Karadağ’ın çok sayıda ölüm tehdidi aldığını belirterek diyor ki:

Bir gün babamı arabayla ezerek öldürmek istediler…

Babam bana ısrarla bu ülkeye yetecek 100 yıllık petrolün olduğunu söylerdi…

Devam ediyor oğul Murat Karadağ

Dönemin Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay ve Başbakan Süleyman Demirel ile görüşeceği günün bir gün öncesi Raif Karadağ, Ankara’da kaldığı otelde ölü bulundu

Ölüm nedenine ise kalp krizi denilir…30 yıllık doktoru Yavuz Bey’in Karadağ’ın kalp hastası olmadığını söylemesine rağmen savcı otopsi yaptırmaya gerek bile görmüyor…

Murat Karadağ babasının zehirlenerek öldürüldüğünü söylüyor ve olayın aydınlatılması için dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’e defalarca mektup yazıyor ama hiçbir cevap alamadığını belirtiyor…

Yukarıdaki acı öyküyü okuyanlar gözlerini bir iki dakika kapayıp şöyle düşünsünler

15 Temmuz gecesi hain FETÖ darbesini planlayanlar neden yıllar öncesi TSK içinde Deniz Kuvvetleri üzerinde operasyonlar yapmışlardı.

İçeride onlarca düşman, İçeride hainler ve TÜRKİYE

ALLAH bu Milleti ve Devleti her türlü melanetten korusun.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.