Hoşgeldiniz  

‘LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI’ ETKİNLİĞİNDE SERA ATÖLYESİ AÇILDI

admin | 02 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Geleceğe Nefes Ol projesi kapsamında İMKB Belde İlkokulunda ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinlikleri çerçevesinde okul bahçesine kurulan sera atölyesinin açılışı yapıldı.

İMKB Belde İlkokulunda ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinlikleri çerçevesinde yapılan etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, her iki kurumun şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik öncesi bir süre öğrencilerle sohbet eden Müdür Kurtaran, yaşanabilir yeşil bir dünya için öğrencilere ağaçlandırmanın önemine dikkat çekti. Yapılan etkinliklerle öğrencilerinde doğa ve ağaçlandırma konusunda bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.

Okul Müdürü Veysi Ergül’ün ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ çalışmalarla ilgili sunumunun ardından Müdür Kurtaran, Müdür Gün ve öğrenciler okul bahçesinde kurulan sera atölyesinin açılış kurdelesini kestiler.

Yapılan açılış sonrası öğrencilerle birlikte fideler serada toprağa ekildi. ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinlikleri kapsamında ayrıca öğrencilere verilen tohumlar evde yetiştirmeleri için saksılara ekildi.

Etkinlik çalışmalara katılan öğrencilere katılım belgesi ve hediyelerinin verilmesinin ardından ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ 2020-2021 eğitim öğretim yılı süresinde okul idaresi olarak destek veren Okul Müdürü Veysi Ergül’e verilen teşekkür plaketi ile sona erdi.

72 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.