Hoşgeldiniz  

LİDERLER BARIŞIK DEĞİL 

Halit BEYTÜT | 03 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin son derece hassas bir dönemden geçiyor, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zaman sürecini yaşıyoruz ama özellikle ülkemizi yönetmekle sorumlu olanların birbirleriyle adeta hasımmış gibi tutum ve davranış içinde olmalarını büyük bir üzüntüyle karşılamaktayız.

Şehitlerin cenaze töreninde CHP genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu MHP genel başkanı Bahçeliye elini uzatıp hal hatırını sormak istediyse de zatı muhterem Bahçeli her n hikmetse ellerini cebinden bile çıkarmadan uzatılan eli pas geçme gibi bir olumsuz tutum içinde olmaların büyük bir üzüntüyle karşıladık.

Ülkemizin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olan böylesi hassas bir dönemde liderlerin kendi aralarındaki tutum ve davranışlarının kesinlikle oluklu bulmadığımızı ifade etmekte yarar görüyorum: 35 şehidimizin olduğu bir süreci üzüntüyle yaşarken başta cumhurbaşkanımızın ve özellikle MHP lideri bahçelinin yandaş olmayan kesime karış takındıkları tavır son derece büyük bir gaflet ve dalalettir.

Özellikle liderlik ünvanını ellerinde bulunduranların birbirlerine karşı nezaket kurallarının dışındaki söylemlerle birbirlerine hitap etmelerini de kesinlikle olumlu bulmadığımızı ifade etmek isterim.

Bu nedenle bizler gerek liderlerimizin ve gerekse de ülkenizin içinde bulunduğu vahim durum nedeniyle gereken birlik ve beraberliğin oluşmasında son derece büyük yarar olacağını düşünüyorum.

Ülkemiz insanı kendi liderlerinin birbirleriyle adeta hasımlarmış gibi tutum ve davranışlarını kesinlikle benimsememekte ve liderlerimize bu tutum ve davranışın vatandaşa kötü örnek teşkil ettiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

Suriye de meydana gelen olaylar ve kalleş saldırı ile yitirdiğimiz askerlerimizin acısı tüm yurt geneline yayılırken liderlerimizin birbirlerine ellerini bile uzatmaktan kaçınması son derece büyük bir skandaldır.

Bizler vatandaşlar olarak artık siyasetçilerimizin nezaket kurallarını çiğnememeleri ve özellikle söylemlerinde birbirlerini rencide edebilecek tutum ve davranışlardan kaçınmalılar diye düşünüyorum.

Ülkemizin liderlerinin birbirleriyle barışık olmaları ülke vatandaşını da büyük ölçüde memnun edecektir bu yüzden liderlerimizden beklentilerimiz sadece birbirleriyle barışık olmaları ve birbirlerine karşı nezaket kuralları içinde hitap edebilme olanağını yaratmalıdırlar.

Dileğimiz böylesi hassa bir dönemden geçen ülkemizin artık kısır döngülerden arınmış olması ve ülke yöneticilerimizin artık insanlarımızın refah düzeyine odaklanmasıdır.

201 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.