Hoşgeldiniz  

LİSE MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

admin | 29 Ekim 2022 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

LİSE MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Lise Müdürleri Ekim Ayı Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

MEM hizmet binasında gerçekleşen toplantı Şube Müdürü Ahmet Çın, Okul Müdürleri ve proje çalışmalarında danışmanlık yapan öğretmenler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın konuşmasıyla başlayan toplantı TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı 2204 A-B-C-D araştırma projeleri bilgilendirme sunumu ile sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığının tarafından ücretsiz olarak öğrencilere sunulan yardımcı kaynakların önemine değinen Müdür Kurtaran, “Değerli çalışma arkadaşlarım, bildiğiniz gibi Bakanlığımız her sene ders kitaplarını ücretsiz olarak öğrencilerimize ulaştırıyordu. Bakanlığımız bu sene başında çok büyük bir adım atarak öğrencilerimizin ücretsiz ders kitaplarının yanı sıra okula başladıkları ilk gün sıralarında yardımcı kaynaklar da yer aldı. Bu konu ile çok iyi ilgilenerek öğrencilerimizin bu kaynaklardan en iyi şekilde istifade etmelerini sağlamalıyız.” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencilerini izleme imkânı sunarak akademik başarıyı artırmak ve uzmanlarca filtrelenmiş içeriklerle bu alandaki ihtiyaçların giderilmesini sağlamak amacıyla hazırlanan Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS), içeriği hakkında bilgi verip konunun önemine değinen İl Müdürü Kurtaran, eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için çalışmaların devam edeceğini ifade etti. “Değerli arkadaşlar, ayrıca Bakanlığımız, Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemini (ÖDS) hayata geçirdi. Bu proje ile birlikte öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencilerini izleme imkânı sunarak akademik başarıyı arttırmayı ve uzmanlarca filtrelenmiş içeriklerle bu alandaki ihtiyaçların giderilmesi sağlanacak. Ayrıca bu sistem ile birlikte eğitimde fırsat eşitliğine büyük katkı sağlanacak. Sistem sayesinde öğretmenler ve veliler öğrencilerini çok iyi bir şekilde izleme imkânı bulacaklar. Soru temelli hazırlanan sistem; ders kitapları, konu anlatımları, ders anlatım videoları ve soru çözüm videoları ile destekleniyor. Öğrencilerin çözdüğü sorulardan hareketle eksiklerini belirleme ve bu eksiklikleri gidermeye yönelik geliştirilmiş bir algoritmaya göre çalışan sistem, öğrencilerin düzenli ders çalışmasını destekliyor ve ihtiyaç duyduklarında onlara ders kitapları ile ders anlatım videoları tavsiyesinde bulunuyor. Bu sistemi hem öğrencilerimize hem de velilerimize anlatarak ayrıca sürecin tamamına velilerimiz dahil ederek öğrencilerimizin sistemden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayalım” dedi

İlimizin TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finaline ev sahipliği yapacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli arkadaşlar, geçen yıl 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finaline başarılı bir ev sahipliği yapmıştık. İl olarak projeler konusunda her zaman iyi bir seviyede olduk. Bu yıl TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finaline ev sahipliği yapacağız. Bu sene de hem projelerimiz ile birlikte hem de ev sahipliği yaparak en güzel şekilde bu çalışmayı tamamlayacağız.  Bunun için proje çalışmaları seviyemizi en üst seviyeye yükselteceğiz. İlimizin ev sahipliğinde hep birlikte el ele vererek en güzel şekilde göstereceğiz” dedi.

Müdür Kurtaran’ın konuşmasının ardından MEM AR-GE Proje Koordinatörü Erkan Alkan, TÜBİTAK 2204 A-B-C-D Araştırma Projeleri ile ilgili bilgilendirme sunumunu yaptı.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.