Hoşgeldiniz  

MADDİYAT HER ŞEYİN ÖNÜNE GEÇMİŞ 

Halit BEYTÜT | 02 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine bir zaman diliminden geçiyoruz ki bu zaman diliminin biz insanları ne denli yozlaştırdığını anlatmanın bile gereğinin olmadığını düşünüyorum, para denilen nesne haysiyet onur şeref ve birçok insanı değerin önüne geçmiş ulunmaktadır.

İnsanlar para için yalan dolanlarla birbirlerini aldatma yoluna bile gidiyor hatta yine hara için birbirlerini bile katledebiliyorlar.

Oysa geçmişte para denilen nesnenin esamesi bile okunmazdı insanlar arasında. İnsanlar arasında sadece ve sadece sevgi ve saygı kavramlar vardı.

Sevinin ve saygının doruğa ulaştığı o yıllara şimdi öylesine arar bir hale geldik ki anlatmak mümkün değil. Arkadaşlıklar içten pazarlıklı olmuş, dostluklar özde değil sözde olmaya başlamış, yalan dolanlarla yoğrulan insanlar değer kazanır olmuştur.

İşte bizler böylesine talihsiz ve insani olmayan bir zaman diliminin içinde yaşamaktayız.

Dünyada değer verilen nesnelere değil sadece paraya değer verilmeye başlanmış.

Para denilince ne yazıktır ki akan sular durulurmuş.

Para için cinayetler para için şerefsizlikler ve para için her türlü rezillikler yapılmaktadır.

İşte bizler böylesine rezil sayılabilecek bir zaman diliminden geçiyor olmanın talihsizliğini yaşamaktayız.

Yıllarca birbirlerine kardeş özüyle bakan, birbirlerine yardımlaşmanın en güzel örneğini veren insanların bu kahpe dönemde şimdi birbirlerini bile tanımaz durumu düşmüşlerdir.

Neden böyle oldu neden bu pırıl pırıl insanlar böylesine ikiye bölündü yanıtı son derece basit sözde ülke yönetimini yapanlar yöneticilikten ziyade insanlar arasına nifak tohumlarını ekmeye ve ayrıştırıcı söylemlerle insanlarımızı ne yazık ki sadece menfaat ve çıkarcılığı benimsetmiş bulunmaktadırlar.

Bu yüzdendir ki artık menfaat v çıkar kimin vasıtasıyla kazanılacaksa o tarafa kaymayı yeğ görüyor.

Sevgi tomurcukları artık çürümüş dal budak salmıyor çıkarcılar artık saygısızlıkta kural tanımaz hale gelmeyi yeğliyorlar.

Hayatımızın anlamsızlaştığı böylesine bir zaman dilimini sevmek kesinlikle mümkün değil.

İnsanlarımızın bu tutum ve davranıştan bir an evvel kurtulması eski sevecenliğine sevgi ve saygı kavramlarına dönmesi en büyük dilek ve temennimizdir.

173 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.