Hoşgeldiniz  

MALABADİ KÖPRÜSÜNDE BALIK DEĞİL, TEMİZLİK AVI

admin | 12 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Su Sporları Kulübünün organize ettiği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile AFAD’ın destek verdiği ‘Sosyal Sorumluluk’ projesi kapsamında suyun altında temizlik yapıldı.

Batman Dicle Su Sporları Kulübünün kurucularından Veysi Mehmetoğlu, Ekrem Sarıtoy ve Aziz Aykal’ın organize ettiği sosyal farkındalık projesinde Malabadi Köprüsü altında yıllardır temizlenmeyen ve sualtında yaşayan canlıların yaşamını tehdit eden atıklar gönüllü dalgıçlar tarafından temizlendi.

“İNSAN ÖLÜMLERİNE BİLE SEBEP OLUYOR”

Sadece suyun altında yaşayan canlıları değil, gelişi güzel atılan ağ ve benzeri atıklar yüzünden, suda yüzen vatandaşların ayağına takıldığını ve bunun zaman zaman boğulma vakalarına bile sebep olduğu ileri sürüldü. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Batman Su Sporları Kulübü Başkanı Veysi Mehmetoğlu “Suyun altındaki atıklar suda yaşayan canlıların yanı sıra yüzen insanlarında ölümüne sebep olabilir. İnsan boğulmalarına sebep olan balık ağları ile birlikte, plastik çöpler ve insanoğluna ait daha birçok atık maddeleri topladık. Bu konuda bize yardımları olan Batman Gençlik Spor il Müdürü M. Şafi Özperk’e, Batman AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır, dalış  konusunda gerekli izinlerin çıkması için  Silvan Kaymakamlığı ve Malabadi karakol komutanlığına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için çevremizi ve sularımızı koruyalım. Su altında atık temizleme çalışmalarımız aralıksız sürecektir. Biz bir gönüllü ordusuyuz. Ekibimize katılım sağlamak isteyen tüm gönüllülere kapımız açıktır” dedi.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.