Hoşgeldiniz  

MARKET SOYGUNLARINA DUR DENİLSİN…

Halit BEYTÜT | 28 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Vatandaşların zorunlu tüketiminin başında gıda ürünleri gelmektedir.

İşte özellikle pandemi sürecinden yararlanan marketler gıda ürünlerine inanılmaz zamlar yaparak bu döneminde haksız kazanca cevirmiş bulunmaktalar.

Vatandaşın gıda ürünlerini nasıl olursa olsun alırlar denilerek ve de Batmanda denetimin olmamasından da fahiş fiyatları her gün raflarına koymaktan kaçınmamaktalar.

Özellikle Bim, a101 ve Şok kelimenin tam anlamıyla yaptıkları acımasız zamlarla vatandaşın canına okumaktan kaçınmıyorlar

Bu acımasız soyguna nihayet hükûmetten tedbirler alma gereği duyuldu.

Nitekim İstanbul’da denetimler sonucu birçok vicdan yoksunu zamcılara gereken ağır para cezaları verilmeye başlandı.

İlimizde de artık denetim mekanizmasının bir an evvel harekete geçmesi ve bu haksız soygunun önüne geçme zamanının geldiğini özellikle vurgulamak isterim.

Başta belediyemiz zabıtalarının bir an önce piyasaya çok sıkı bir denetim yapmaya bazlamaları ve şu Pandemi fırsatçılarına gereken cezai müeyyidelerin uygulanması kaçınılmaz olmalıdır.

Batmanda da öylesine fahiş fiyatlarla vatandaşı zor duruma sokan o kadar Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar var ki sadece haksız kazanç elde edebilmeyi kendilerine alışkanlık yapan vicdan yosunu ürün satıcıları oluşmuş ki anlatılmaz bir hal almıştır.

Bu nedenle artık bu soygunculara meydan boş bırakılmamalı ve valimizin vakit geçirmeden fiyat kontrolü bir ekibi oluşturup bu fırsatçılara artık dur demesini istiyor Batmanlı tüketiciler.

Ve sayın valimiz ve belediye başkan vekilimiz sayın Hulusi Şahinin bu konuda gereken duyarlılığı göstereceğine ve Batmanlı tüketicilerin rahat bir nefes almalarına vesile olacağı inancını taşıdığımı vurgulamak isterim.

122 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.