Hoşgeldiniz  

MARKETLERDE HER GÜN DEĞİŞEN ETİKETLER…

Halit BEYTÜT | 20 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Toplumu sağmayı ticaret zanneden marketlerde etiketler her gün artan fiyatlarla değişiyor Ahlaksızlığın kendini göndere çektiği yerde, gözleri paradan başka bir şey görmeyenler orta yerde! Nasılsa şerefsizliği “fazla kaçırmanın” sakıncası yok.

Ticaret ahlakını ve sosyal terbiyeyi kaybettikten sonradır ki terbiyesizlerin kazancı katlandıkça katlandı. Bu dünya yükselen dolarla alçalanların dünyası olmuş.

Böyle bir ülkede ucuz olan sadece insan canı.

Ne acıdır ki o cana insanların kendileri bile değer vermiyor.

Çünkü bu fahiş fiyatlara ve içine her türlü pisliğin katıldığı gıdalara yetkililerden önce kendilerinin tepki göstermeleri gerekiyor.

Tüm bu kadar acımasız zamlarla ve fahiş fiyatlarla insanların haleti ruhiyelerini boğacak kadar insanlıktan çıkmışların hala fütursuzca fahiş fiyatları sürdürmekteki kararlılıkları devam ederken zatı muhterem cumhurbaşkanımız fahiş fiyatları önleteceğiz söylemlerine aldırış etmemekte ısrar eden bu paragözlere karşı neden gereken denetim yapılmıyor anlamak mümkün değil.

Halkın yanında yürümek adına isyan ederken, siyaset yazmamızı bekleyenlerin böyle meselelere kulak kabartmaya pek gönlü yok.

Bizimde acele etmemize gerek yok, zaten geç kaldık ve boşuna ağarttık saclarımızı. Biraz eski moda sayıldığımız için yeni dünya düzeninde yerimiz yok.

“Açlıktan kim ölmüş diye yoksulluğa düşman olanların yatacak yeri de çok, dünyayı tozu dumana katacak gücü de yok. Olsun, bizler bugün ölsek de yarın öderiz borçlarımızı.

Ülke insanı marketlerle resmen soyuluyor, çarşı pazar da marketlerin fahiş fiyatına uyup yine tüm acımasızlıkla yükü yine vatandaşın sırtına yükleme cesareti buluyor.

Denetim yapmamakta ısrar eden yetkililerin vatandaş yapılan bu acımasızlık karşısında sadece izlemekle yetiniyor.

Cumhurbaşkanı fahiş fiyatlara karşı gereken önlemleri alacağız diyor da uyan olmuyor ve her satıcı ne yazık ki bildiklerini okumaya devam ediyorlar.

Denetimsiz kalan ve dilediği urunu dilediği fiyatla satanlara gereken gözdağı verilmediği müddetçe bu talan, bu soygun hep devam edecektir.

Söylemlerle bu vicdansızlığın önünü kesemeyeceklerini bilmelerine rağmen sadece bir gözdağı vermekle bu şerefsizleri durduramazsınız eyyy yetkili merciler.

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.