Hoşgeldiniz  

MARKETLERDEKİ SORUMSUZLUK…

Halit BEYTÜT | 29 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizin hemen hemen her bölgesinde birbirinden güzel marketler açılmakta ve buda ilimizin bir bakıma renkli bir görüntüye bürünmesine neden olmaktadır.

Bunlar ilimiz adına son derece mükemmel sevindirici bir olay oluşurken bazı marketlerdeki fahişe varan fiyatlar vatandaşlarımızın tepkisine neden olmaktadır.

Birçok marketlerdeki raflarda bir gün sonraki fiyatları bulamadıklarını ifade eden tüketiciler böylesi sorumsuzlukla fiyatların değiştirilmesi ve bir gür sonra bir gün öncekinden daha fazla fiyat eklenmesine bir anlam vermediklerini ve bunun tüketicileri büyük ölçüde yanıltmalarına neden olmaktadır. Raflardaki ürünlerin fiyatlarının hemen hemen her gün değiştirilmesi son derece büyük bir haksızlık ve vatandaşa karşı takınılan en büyük ihanettir diye düşünüyorum.

İlimizin adeta kanayan yarası hamline elen ve hiçbir yetkili merciinin dikkatle izlemesi gereken denetimdeki devamlılığın hiçbir zaman layıkıyla denetlenmediğini göstermektedir Denetimin olmaması bundan faydalanan AVM’leri ne yazık ki sadece tüketicinin cebindeki parasına bile göz dikmekten kaçınmamaktadırlar.

Denetim neden yapılmıyor insan sağlığını büyük ölçüde tehdit eden açıkta satılan gıda ürünleri; Alışveriş merkezlerindeki her gün değişen fiyatlara dur demenin vakti zamanı hala gelmedi mi diye sormadan edemiyoruz artık.

Haksız kazanç elde etme adın her türlü aç gözlülüğü yapanlara karış neden harekete geçilmiyor anlamak mümkün değil. Batman da denetim mekanizmasının olmamasından yararlan bu aç gözlüler en büyük haksızlığı tüketici skime yapmaktadırlar.

Alışveriş merkezlerindeki raflardaki fiyat değişimini yapanlar vatandaşların alım gücünü kesinlikle düşünmemekte sadece kazançlarına kazanç katma amacını düşünmektedirler.

Batmanda denetim mekanizmasının neden işlemediğini bilmiyorum ama bunun son derece büyük bir haksızlık olduğunu ve denetimi yapmakla mükellef olan merciinin vurdumduymazlığı nedeniyle vatandaşların son derece haksız bir mağduriyete uğratıldığı kesindir.

Vatandaşın hakkını koruma adına haksız kazanç elde edenlerin oyunlarına alet olunmaması için denetim mekanizmansın ilimizde mutlaka ama mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini burada özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

314 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.