Hoşgeldiniz  

MASKE DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin | 11 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, Ticaret İl Müdürlüğü ve Maliye Denetmenleriyle birlikte; lösemi, kronik rahatsızlığı bulunan hastalar, kanser hastaları ile korona virüsüne karşı koruma amaçlı kullanılan maskelerin satışını yapanlara yönelik fiyat denetimi gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde 9 ile 74 lira fiyat aralığında değişen maske satışları ile ilgili 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında Batman Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından 16 eczaneye Bakanlığa gönderilmek üzere tespit tutanağı düzenledi.

Halka satışı gerçekleşen maske satışındaki fiyatları fırsata çevirenlere karşı inceleme ve denetim başlatan Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Tüketiciyi Koruma Zabıta Amirliği ekipleri, Batman Ticaret İl Müdürlüğü ve Maliye Denetmenleriyle birlikte sahada çalışma gerçekleştirdi.

Batman’da 120 eczane, 40 medical malzeme satışı yapan işyeri, 4 ecza deposunda gerçekleştirilen denetimlerde depolarda paketi 9 liradan satışa sunulan maskelerin eczanelerde 74 liraya kadar varan fahiş fiyatlarla vatandaşa satılması üzerine cezai işlem başlatan denetim ekipleri, maske fiyatlarını yüksek meblağlarla satışa sunan 16 eczane hakkında resmi işlem gerçekleştirerek haklarında tespit tutanağı düzenledi.

Yapılan denetimler esnasında; hastaların ateşlerini ölçen ateş ölçer cihazı ile hastalıkların yayılmasının önlenmesinde kullanılan sıvı dezenfektanlarının da fiyatlarını denetleyen ekipler, salgın hastalıkları fırsata çevirmek isteyenlere göz açtırmıyor.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ticaret İl Müdürlüğü ve Maliye Denetmenleriyle yapılacak olan denetimlerin ara verilmeden devam edeceğini belirtti.

264 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.