Hoşgeldiniz  

MASKE REZALETİ…

Halit BEYTÜT | 19 Mayıs 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüs nedeniyle tüm insanların takması zorunluluk haline getirilen maske sanırım gündeme en fazla oluşturan bir konu oldu ve halende olmaya devem ediliyor.

Uzun bir süre bundan yararlanmak isteyen her zamanki fırsatçılar maskeleri fahiş fiyatlarla vatandaşa satmaya başlayınca gösterilen tepkiler üzerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maskelerin parayla satılmasının yasak olduğunu belirtti.

Ancak devlet ne yazıktır ki maske dağıtımında yeteri derecede başarılı olamayınca maske satışını parayla satmaya kalkışanların cezalandırılacağını belirten Erdoğan ne gariptir ki maskelerin parayla satılması gerektiğini vurguladı ve maskeler parayla satılmaya başlandı.

Vatandaşına maskeleri parayla satışına izin veren hükümet ne gariptir ki Amerika ya İngiltere ye ve dış işleri bakanının söylediğine göre 128 ülkeye tıbbi malzeme yardımında bulunduklarını övünerek açıklaması da büyük tepki aldı, kendi ülkesinin insanlarına maske dağıtımını beceremeyen bir hükümetin dış işleri bakının yabancı 128 ülkeye tıbbi yardımda bulunmaya kesinlikle hakkı yoktur.

Benim vatandaşımın canı Amerikalıdan daha önemlidir, benim vatandaşımın canı İngiliz vatandaşından daha kıymetlidir, benim vatandaşımın canı 128 yabancı ülkenin insanından daha kıymetlidir. Yani tabiri caizse ÖNCE CAN SONRA CANAN.

Benim ülkemin insanına gereken ihtimamı göstermeyip yabancı ülkeye yardım yaptıklarıyla övünenlerin benim ülkemin yöneticileri kesinlikle olamaz.

Bu nedenle ben bir vatandaş olarak korona virüsün tüm dünyayı sarıp sarmaladığı bir dönemde ben im vatandaşımın yararlanacağı tıbbi malzemeyi bir başka devlete gönderme talihsizliğinde bulunanların bununla gurur duyduklarını söylemeleri abesle iştigaldir.

Ülkemizdeki sağlık çalışanlarının eşi emsali görülmemiş bir insani göreve imza attıkları gözlenirken bunlara minnet borçlu olmamız gerekirken geçmişte sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların yüzü kızarmıştır herhalde.

Tek dilek ve temennimiz bu lanet virüsün bir an evvel ülkemizi terk etmesi ve vatandaşlarımızın normal yaşamlarına kavuşmasıdır.

Bir kez daha korona virüs nedeniyle halen tedavi altında bulunan vatandaşlarımıza bir an evvel sağlıklarına kavuşmasını diliyor, yaşamlarını bu virüs nedeniyle yitiren vatandaşlarımıza da Allahtan rahmet diliyorum.

225 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.