Hoşgeldiniz  

MASKE TAKMAMA İNADI 

Halit BEYTÜT | 14 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona virüsünün artık hayatımızda yer edindiği gerçeğini kabullenmemiz gerektiğini bir kez daha vurgulamak isteyerek başlamak istedim makaleme.

Normalleşme sürecinin kısmen başlatıldığı ülkemizde batı illerinde vatka sayısı azalırken korunma amaçlı uygulanmak istenen kuralları ne yazıktır uymama gibi bir inatçılığın baş gösterdiğini üzülerek ifade etmek istiyorum Özellikle ilimizde vaka sayısının her geçen gün artış kaydetmesinin maskesiz dolaşmayı kendilerine adeta alışkanlık haline getirenler yüzündün olduğu bir gerçektir.

İlimizde özellikle maske takmama gibi bir alışkanlık haline getirmek isteyenlerin sayısı ne yazıktır ki son derece büyük artış kaydetmektedir, bu nedenle ilimizde maske takmama adına mutlaka ama mutlaka cezai işlemin uygulanması gerekir diye düşünüyorum.

Batmanda maske takmama gibi bir alışkanlık edenlerin sayısı son derece büyük artış kaydetmektedir, toplumun salığını bile hiçe sayanlar vaka sayısının artmasına ve ilimizin bu yönde büyük tehlike içinde olmasına neden olanlar hala bunun ciddiyetini kavramamış bulunmaktadırlar.

Bu nedenle başta sayın valimizin ilimizde maskesiz dolaşanlara cezai müeyyidenin mutlaka uygulanması yönünde gereken talimatı vermesi kaçınılmaz olmuştur.

Batman bir kaç akıllarıyla zoru olanlar yüzünden vaka sayımıza artış katmalarına kesinlikle müsaade etmemeliyiz ve maskesiz dolaşanların vatandaşlar olarak kesinlikle uyarma gereğini duymamız gerektiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

Yapılan tahlillere göre şu anda batı illerinde vaka sayısı azalırken doğu ve güneydoğu illerimizde ne yazıktır ki artmaktadır.

Bunu da elbette ki bizim uygulanmak istenen kurlarla uymamızdan kaynaklanmaktadır ki buna artık dur demenin zamanının geldiğini ve ilimizde yaşayan insanların maske takmadan insanlarımızın sağlığına büyük zarar verdiğin hep birlikte dur demeyi kendimize bir görev bilmeliyiz.

Bu nedenle artık bilinçli hareket etmeli ve sağlığımızla oynayanlara bu ilde gereken uyarıları yaparak kaçınılmaz görevimizi yerine getirmekle mükellef addetmeliyiz.

Dileğimiz artık görünmeyen bir düşman olan salgın virüsünün ilimizde alacağımız kararlı uygulamalarla defolup itmesine ön ayak olma çabası içinde olmayı kendimize olmazsa olmaz bir grev olarak addetmeliyiz.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.