Hoşgeldiniz  

MASKEYİ TAKMAMAKTA ISRAR EDENLER

Halit BEYTÜT | 06 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ne kadar söylenirse söylensin ne kadar ikaz ve uyarılar yapılırsa yapılsın bazı hem kendini, emde toplumun sağlığını hiçe saymayıp virüsün kol gezdiği bir dönemde maske takmamayı, sosyal mesafeye uymamayı kendilerine alışkanlık haline getirenlerin olduğu bir ilde yaşıyor olmamız bizi ister istemez endişelendiriyor.

Öylesine bir duyarsızlık ve öylesine bir vurdumduymazlık içinde olan insanlar var ki bunların ne yapmak istediklerini ve neye hizmet ettiklerini anlamak mümkün değil.

Denetimlerin son derece gevşek islediği ilimizde doğal olarak ta bu duyarsızlık içinde olanaklara da meydanı bos bırakmaktadır.

Neden sıkı ve biteviye denetimler yapılmaz ona da akı sır erdirilmiyor?

Denetimler sıklaştırılmadıkça ve aralıksız bir şekilde sürdürülmedikçe mavi olan rengimizin en kısa sürede yeniden kırmızıya dönüşmesi kaçınılmaz olacaktır.

Bu konuda gerek emniyet teşkilatımıza ve de belediyemiz zabıta birimlerine önemli sorumluluk düşmektedir.

Maskesiz dolaşıp hem. Kendi sağlığına hem de toplumun sağlığına zarar vermekten kaçınmayan bu duyarsızlara cezai müeyyideler uygulanmadıkça bunların kuralları hiçe saymalarının önüne geçilemeyecektir.

Sanki pandemi bitti, sanki artık normale tam manasıyla dönmüşüz havası yaratılmak istenmektedir. Batmanda elbette ki kurallara uyan ve özellikle hem sosyal mesafeye hem de hijyenikliğe uyan çok insanımız var onları istisna tutuyorum.

Bunların dışında kendini bilmez ve adeta toplum insanına zarar vermek isteyip kuralları tanımamazlıkta ısrar eden de belirli bir kesim var bu nedenle ivedilikle bu kura tanımazlara gereken tedbirler alınmalı ve en ağır cezalarla cezalandırılmaları kaçınılmaz olmalıdır

Toplumumuzun bir yılı aşkın pandemi yüzenden ne kadar mağdur olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Rengimizin maviye dönüşmesi elbette ki sevindirici ve bu yüzden bazı kısıtlamaların kalkmış olması memnuniyet vericidir ama bize düse de mavi rengimizi kollayıp korumalıyız.

Tüm bu uyarı ve ikazlarımızın nazari itibaren alınacağına, denetimlerin dahi sıkı bir şekilde yapılması yönünde kararlar alınacağına inanıyor.

Maskesiz dolaşımın önüne geçileceğine de kendimizi inandırma adına hem emniyet teşkilatımız hem de belediye zabıta ekiplerimizin bu konuya daha bir titizlikle eğileceklerini göreceğimiz günler dileklerimle tüm batman halkının mavileşen rengimizin yeniden kırmızıya yönelmemesi için gereken sorumlulukla hareket etmesi dileklerimi bir kez daha yinelemek isterim.

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.