Hoşgeldiniz  

MECLİS ÜYELERİNDEN ‘MAZBATA’ AÇIKLAMASI

admin | 28 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediye Meclisi’ne seçilen KHK’lı Meclis üyelerinin mazbatalarının geri alınmasıyla Batman Belediye binası önünde açıklama gerçekleştirildi.

Açıklamaya, Batman Belediye Eş Başkanları D. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz ile Meclis Üyesi Mustafa Yurtsever ve HDP İl Başkanı İkram İrgi katıldı.

‘Mazbataların Geri Alınması Haksızlık Ve Adaletsizliktir’ başlığıyla Belediye Meclis üyesi Ayşe Önal okudu. Belediye Meclis Üyesi Ayşe Önal “6 Belediye Meclis Üyemizin mazbataları geri alınarak Seçilme Hakları ellerinden alındı. Seçim Kurulu’nca adaylıkları kabul edilen ve seçime giren arkadaşlarımız, halkın büyük desteği ile seçilerek Belediye Meclis Üyesi oldu. Adaylık sürecinde Belediye Başkan Adayımızın başvurusu reddedildiği halde Belediye Meclis Üyelerimiz hakkında hiçbir itiraz ile karşılaşmadık. Seçim sonrası da hiçbir sorun yaşanmadı, arkadaşlarımıza mazbataları verildi. Bunlara rağmen YSK, meclis üyelerimizin mazbatalarını geri aldı. Bunu yaparken KHK kararlarına sığındılar. Oysa KHK kararlarında belirtilen husus, seçme-seçilme hakkının yasaklanmasına ilişkin değildir, kamuda istihdam edilmemeleri yönündedir. Kaldı ki Belediye Meclis Üyeliği, kamu istihdamı değildir” dedi.

245 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.