Hoşgeldiniz  

MERVE’YE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ HEDİYESİ

admin | 09 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Ülke genelinde Sıfır Atık Projesi kapsamında başlatılan mavi kapak kampanyasında mutlu sona ulaşıldı.

Belediye koordinasyonunda yürütülen kampanya sonucunda yüzde 96 ağır ortopedik engelli Merve Aslan isimli öğrenciye akülü engelli aracı hediye edildi.

Sıfır bütçe ile başlatılan geri dönüşüm kumbaralarına atılarak toplanan 1600 kg plastik mavi kapak satışı ihaleye çıkarılarak elde edilen gelir ile bir adet akülü engelli aracı alındı.

Batman Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan kampanya ile mavi kapakların toplanmasında toplumda çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve engelli bireylerin tekerlikli sandalye ihtiyacının karşılanması hedeflenmişti.

Proje sonucu alınan akülü engelli aracı Batman Mehmet Akif İnan Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Merve Aslan’a Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Gününde teslim edildi. Akülü tekerlekli sandalyesi ile rahatlıkla istediği yerlere gidebildiğini ifade eden Merve Aslan “Bu kampanyayı başlatan ve katkı sunan herkese teşekkür ederim, bundan böyle kimseye ihtiyaç duymadan istediğim yere gidip gelebileceğim. Benim için bundan daha büyük mutluluk olamaz” dedi.

195 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.