Hoşgeldiniz  

MESLEĞE YENİ BAŞLAYAN MALİ MÜŞAVİRLER, RUHSATLARINI ALDI

admin | 02 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman-Siirt Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Bölge Odası tarafından Muhasebeci ve Mali Müşavirlik mesleğine yeni başlayan mali müşavirlere ruhsatları törenle verildi.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenen törene; Vali Hulusi Şahin, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Defterdar Ali Osman Bilgili, SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, Ticaret Odası Başkanı Abdulkadir Demir, Batman-Siirt Eczacılar Odası Başkanı Adnan Bayhan, çok sayıda muhasebeci ve mali müşavir katıldı.
Törende Vali Hulusi Şahin ve Batman-Siirt SMMM Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Başaran birer konuşma yaptı.

Şehrin kalkınması ve gelişmesinde meslek odalarının büyük katkısı olduğunu ifade eden Vali Şahin “Kentin sorunlarını çözmede beraber hareket edilmesi gerekiyor. Bu konuda oda ve STK’larımızın hepsinin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Yönetişim dediğimiz yeni kamu yönetimi anlayışında; yukarıdan-aşağıya ve soldan-sağa bir denetim mekanizması ve destek paydaş siteminin oturtulması lazım. Bu konuda da tüm STK’lara başta da kamu kurum niteliğindeki meslek odalarına büyük görevler düşüyor. Bu hususta Batman’da mali müşavirler odası diğer meslek odaları gibi her konuda bizimle hareket ediyor. Mali müşavirlerin odası sadece mali müşavirlerin meselelerine bakmaz, şehrini büyütmesi gerekiyor. Şehrin sorunlarıyla hemhal olması gerekir ki, o şehirde yaşayan mensuplarını da gözetebilsin. Hedefimiz şehrimizi büyütmek, insanımızı daha zengin hale getirmek. Eğer biz Batman’ı büyütüp, Batmanlıları daha da zenginleştirebilirsek, ülkemize katkısı gün geçtikçe artacaktır. Bu duygularla çalışıyoruz. Bu şekilde memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra tören, mesleğe yeni başlayan mali müşavirlere ruhsatlarının verilmesiyle sona erdi.

53 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.