Hoşgeldiniz  

MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

admin | 10 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

Proje kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran okul müdürleri ve paydaş eğitim kurum müdürlerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Müdür Kurtaran “Değerli Arkadaşlar, “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi”miz 1. yılını tamamladı. Bugün yapılan bir yıllık çalışmaları değerlendirip gelecek yıl için yapılan çalışmaları konuşacağız. Toplantının ilimiz mesleki eğitimi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” 1 yıllık süresi ile Eylül ayında tamamlanacaktı. Sayın Bakanımızın belirtiği üzere bu okullarımız bu senede bu çalışmalardan faydalanmaya devam edecekler. Projemiz hız kesmeden en güzel şekilde ilerlemeye devam edecek. Proje kapsamında bulunan okullarımızdaki öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim sürecinde de bu güzel çalışmalardan faydalanmaya devam edecekler. Öğrencilerimiz Bilim Sanat Merkezimiz, Güzel Sanatlar Lisemizin imkânlarından faydalanabilecekler.

Yapacağımız başarılı çalışmalarla birlikte meslek liselerimizde kaliteli üretimi artırtmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizi üretime teşvik edeceğiz. Okullarımızın eğitim kalitesini en üst seviyeye yükseltmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Sizlere projenin başladığı günden bu yana yaptığınız çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Eylül 2020 yılında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından 81 ilde başlatılan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” 1. yılını tamamladı.

Proje kapsamında ilimizde belirlenen Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Batman Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Batman Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Batman Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi çok boyutlu olarak desteklendi.

Beş okul yöneticileri, öğretmenlerine ve öğrencilerine yönelik eğitim programlarının yanı sıra okulların ihtiyaç duyulan fiziki altyapısının güçlendirme çalışmaları yapıldı.

Tüm öğrencilerin temel ve akademik beceri eksikliklerini telafi etmeye yönelik destek eğitim programları, öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemeye yönelik farklı destek eğitim programları ile öğrencilerin ebeveynlerinin eğitim düzeylerini artırmaya yönelik eğitim destekleri verildi. Okulların akademik, sportif, kişisel becerilerinin artırılmasına yönelik çağdaş ve modern faaliyetler düzenlendi.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Abdussamed Oral, Emrullah Aslan, ilimizde proje kapsamında bulunan 5 meslek lisesi okul müdürleri ile projede paydaş olan RAM, BİLSEM, HEM ve Batman Güzel Sanatlar Lisesi Müdürleri katıldı.

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.