Hoşgeldiniz  

‘MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL’ PROJE TOPLANTISI YAPILDI

admin | 21 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Milli Eğitim Bakanlığınca yurt genelinde hayata geçirilen ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi açılış ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı, Okul idaresi ve öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca yurt genelinde hayata geçirilen projeyle ilgili ilimizdeki ilk toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ın açılış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran “Değerli Meslektaşlarım, Bakanlığımızın yurt genelinde başlatmış olduğu ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projesi kapsamında ilimizde belirlediğimiz beş meslek lisemizden biri de sizin okulunuz. ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul’ projemizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’ kapsamında bakanlıkça merkezden yapılacak katkıların dışında yerelde yapacağınız özverili çalışmalar da öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmasına katkı sağlayacak. Verilecek akademik bilgi ve kazandırılacak mesleki becerilerin yanı sıra toplumun her kesimiyle sağlıklı diyalog kurmayı bilen, insani değerleri hayatının her anında ve alanında yaşayan öğrencilerin yetişmesi de siz değerli öğretmenlerimizin özverili çabalarıyla gerçekleşecektir. Eğitim camiası olarak amacımız kendisine, ailesine, çevresine, ülkesine faydalı değerlerine bağlı nesilleri yetiştirmektir” dedi.

İlimizde; Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere beş Mesleki ve Teknik Anadolu Lises, bir yıl sürecek ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’ kapsamında yer alacaklar. Toplantı görüş ve önerilerle sona erdi.

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.