Hoşgeldiniz  

MESLEKİ EĞİTİMDE BÜYÜK PROJE

admin | 08 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında bulunan okul öğrencilerine yönelik TOBB Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen müzik ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından ödülleri verildi.

‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’ kapsamında TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri tarafından istekli öğrencilere yetenekleri doğrultusunda 2 ay boyunca hem çevrim içi hem de yüz yüze eğitim verildi.

Okul müdürlerini ve öğrencileri makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TOBB Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Veysi Aksoy’dan yapılan çalışmalar ve yarışmayla ilgili bilgi aldı. Başarılı öğrencileri tebrik eden Müdür Mahmut Kurtaran, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Müdür Kurtaran “Sevgili Öğrenciler, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında beş okulumuz yer alıyor. Proje kapsamında bulunan beş okulumuza yönelik ciddi çalışmalar yaptık. Öğrencilerimize, öğretmelerimize ve velilerimize yönelik birçok çalışmayı hayata geçirdik. Bu kapsamda öğrencilerimizin akademik, sportif ve mesleki başarılarını artırmaya yönelik rehberlik hizmetleri sunduk. Sınava girecek öğrencilerimize Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz tarafından eğitimler verildi. Bu okullarımızdaki öğrencilerimizin müzik, tiyatro, resim ve sinema gibi sanatsal etkinliklere katılımlarını destekleyeceğiz. Proje kapsamındaki okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik çeşitli eğitimler düzenledik.

Öğrencilerimiz için Ölçme ve Değerlendirme Merkezimizce hazırlanmış olan ”Beceri Temelli Tekrar Testleri” basılı hale getirerek öğrencilerimize ulaştırdık.

Bundan sonraki süreçte de proje kapsamındaki okullarımızın fiziksel şartlarını geliştirmeye yönelik çalışmalar devam edecektir. Okullarımıza spor aktiviteleri yapabilecek yaşam merkezleri ve tasarım beceri atölyeleri oluşturmaya devam edeceğiz.

Ayrıca projemiz kapsamında Güzel Sanatlar Lisemiz ile iş birliği yaparak sizlerin sanatsal anlamda kendilerini geliştirmelerine katkı sunmak istedik. Bu kapsamda yaptığımız resim ve müzik yarışması sonucunda sizler başarılı oldunuz. Bu başarınızdan dolayı sizleri ve sizlerin başarınızda emekleri geçen öğretmenlerinizi tebrik ediyorum” dedi.

Gerçekleşen ziyaretin sonunda Müdür Kurtaran, öğrencilere başarılardan dolayı saz, gitar ve resim seti hediye etti.

89 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.