Hoşgeldiniz  

MESLEKİ EĞİTİMİN ÖNEMİ VURGULANDI

admin | 09 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Mesleki ve Teknik ortaöğretim kurumlarında devamsızlığın azaltılması toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Akın Arı ile Okul Müdürleri katıldı. Müdür Kurtaran toplantıda okul müdürlerine mesleki eğitime nitelik kazandırılmasının önemine dikkat çekti ve devamsızlığın önlenmesi konusunda veli ile işbirliği içinde daha fazla çaba harcanması gerektiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Mesleki Eğitim, Sayın Bakanımızın 2023 Vizyonunda üzerinde en çok durduğu konulardan biridir. Eğitim ve iktisat birbirine bağlı iki kavramdır. Ekonomisi iyi olan ülkelere bakın mutlaka eğitimi de iyidir. Eğitimi iyi olan ülkelere bakın ekonomisi iyidir. Mesleki eğitim bir ekonomi sorunudur. Ülkeyi kalkındırmak istiyorsak özellikle Mesleki Eğitime ciddi bir şekilde zaman ayırmamız lazım. Meslek Liselerinde çocukları mutlu kılmamız lazım. Onlara ne kadar değerli olduklarını hissettirmemiz lazım.” diyen Kurtaran devamsızlığında önlenmesi için veli ile işbirliği içinde okul idaresinin sıkı bir takiple mümkün olacağına dikkat çekti. Müdür Kurtaran’ın konuşmasının ardından toplantı Şube Müdürü Akın Arı’ın bilgilendirme konuşmasıyla devam etti.

142 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.