Hoşgeldiniz  

MEYVE VE SEBZELER MUHTAÇ AİLELERE ULAŞTIRILDI

admin | 12 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Ramazan ayında dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal yardımlarına ağırlık veren Batman Belediyesi, 3 bin 500 aileye özenle seçilmiş meyve ve sebze yardımında bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanmada hal ve pazar esnafına destek için Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin hem vatandaşı hem de esnafı mutlu eden bir çalışma başlattı. Yapılan çalışma ile hal ve pazarlardan satın alınan 35 ton sebze ve meyve dar gelirli 3 bin 500 aileye ulaştırıldı.

Taptaze domates, biber, patlıcan, salatalık ve çeşitli meyvelerden oluşan 10 kiloluk meyve ve sebze kasaları dağıtım noktalarından vatandaşlara ulaştırıldı.

RAMAZAN AYI BOYUNCA BELEDİYENİN YARDIMLARI KESİNTİSİZ DEVAM ETTİ

Batman Belediyesi bu sene Ramazan ayı boyunca kendi bütçesinden ayırdığı 1 milyon 900 bin TL kaynakla, 5 bin adet gıda kolisi, 5 bin adet 1 kilogramlık çay, 5 bin adet hijyen paketi ve 3 bin 500 paket turfanda meyve ve sebze dağıtımı gerçekleştirdi.

Hayırsever Batmanlıların dağıtılması için Batman Belediyesi’ne teslim ettiği bin 530 adet gıda kolisi ile 84 adet 16 bin TL tutarında alışveriş çeki de yardıma muhtaç ailelere ulaştırıldı.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.