Hoşgeldiniz  

MİLLET ALIŞVERİŞİ UNUTTU

Halit BEYTÜT | 11 Temmuz 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Esnaf kan ağlarken ve islerinin bayram yaklaşmasına rağmen kesat giderken, vatandaş da parasızlıktan alışveriş yapamamaktan şikayetçi.

Sadece zorunlu tüketim maddeleri olan gıda ürünlerine meyillendiklerini ifade eden vatandaşlar Mübarek kurban bayramı yaklaşmasına rağmen cebimizde kalan son parayı da üzülerek ifade etmek isteriz ki sadece gereksinimimiz olan gıda ürünlerine harcamak zorunda kalıyoruz.

Bizde yaklaşan bayram için çoluk çocuğumuza üst baş almak istiyoruz ama para olmayınca da bu isteğimizi üzülerek yerine getiremiyoruz Bu dönemde halk geçekten büsbütün fakirleşti, fakirleşmesine de zati muhterem ülke yöneticilerinin umurlarında bile değil.

Halk yapılan aşırı ve acımasız zamlarla büsbütün sefalete sürüklenirken, iktidarın ahkam kesmekten öteye gitmeyen söylemleriyle halkın çektiği yoksunluğu görmezlikten gelme gibi bir talihsizliğin mucidi olup çıktılar.

Esnaf siftah bile yapamadan dükkânını kapatırken, hala ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışanların millete karsı nasıl vefasız bir örnek teşkil ettiklerini umursamıyorlar bile.

Böylesine bir yoksunluğu bu güne dek yasamayan halk artık her şeyden, her siyasetçiden ve de her ahkam kesip milletle adeta alay eden liderlerden büsbütün ümidini kesmiş bulunmaktadır. Ülkesinin insanini bu denli mağdur eden bir iktidarı yaşamamış olan halk siyasetçiye duyduğu saygıyı bile yitirmiş bulunmaktadır.

Kim kime dum duma olmuş bir dönemi yasama talihsizliğine uğrayan aziz milletimize reva görülen bu yoksulluğu reva görenler utansın diyorum.

Bu ülkenin insanı geçmişte çok sıkıntılara göğüs germiş ve son derece yoksunluğa sürüklenmiştir ama hiç bir dönemde bu iktidar donemde böylesine çaresizliğe düşürülmemiştir. Basta emeklisi, isçisi, memuru, işsizi, genci bu kadar karamsarlığa itilmemiştir.

Ülkemin bu kadar sorunu varken, bunca çaresizliğe itilmiş insanı varken ve de bunca işsizimiz işsizlikten bunalımlara sürüklenirken zati muhteremler bunu görmezlikten gelip gündemi değiştirip milleti oyalama cabasını ortaya koymaktalar.

Yazıklar olsun.

Bu millet böylesine unutulmayı, böylesine bir kenara atılmayı asla hak etmemiştir. Artık anlaşılıyor ki karnı tok, sırtı pek olanların zerre kadar milleti düşündükleri yok.

Bizler bizi unutanları, bizleri bir kenara atıp sadece keselerini doldurmakla meşgul olanları asla unutmayacağımızı bilmelerini isteriz. Günü geldiğinde yaptıklarının bedelini elbette ödeyecekleri günler gelecek iste o zaman bu aziz milletin yüzüne bakacak yüzleri olacak mı?

Keser döner, sap döner gün gelir hesap döner sözü unutulmamalı bu günün vatandaşa sırtını dönenlere bu millet de nasıl sırtını döndürdüklerine tanık olacaklardır.

Dileğim gün bir an evvel gelsin ve millete böylesine bir çaresizliği yasatanları bizimde görüp hesap sorma gereğini duymamızdır.

 

75 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.