Hoşgeldiniz  

MİLLET CAN DERDİNDE ONLAR PARA PEŞİNDE 

Halit BEYTÜT | 20 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkede ve dünyada korona salgını binlerce can almaya devam ederken, ülkemizde de n yazıktır ki koronayı bahane edip kronik hastalarına da zam yapan hastaneler var.

İlimizde de üzülerek ifade etmek isterim ki bazı öze hastaneler inanılmaz zamlar yaparak vatandaşı inanılmaz bir şekilde mağdur etmeye başladılar ilimizdeki emekli bir vatandaşımızın bu konuya ilişkin bir feveranını bu köşemde diye getirmek isterim ki özel hastanelerin nasıl gaddarlık yaptıklarını gözler önüne sermek istedim bir özel hastaneye eşinin rahatsızlığı içen giden bu emekli vatandaşımız eşinin iki gün yoğun bakımda kaldığını ondan sonra da normal odaya alındığını burada 10 gün kadar kaldıktan sonra tam 3 bin lira yatış parasını ödüyor.

Ondan sonra da her 20 günde bir kontrole gelmesi salık veriliyor vatandaş çarnaçar her 20 günde bir kontrole gidiyor ve girişte 50 lira akabinde de kan almada da 8 lira ücret ödüyor, bu aylarca böyle devam edip gidiyor en sonda bundan 3 gün önce yine kontrole götürdüğü eşinin girişini yapmak üzere müracaata gidiyor ve her zaman 50 lira olan giriş ücretinin 68 liraya yükseltildiğini görüyor bunun nedenlerini sorunca da görevliler bizlere bir talimat verilmiş diye yanıtlıyorlar yani emekli olmasanız giriş için tam tamına 88 lira ödeyeceksiniz bu ne soygundur bu ne vicdansızlıktır milletin can derdine düştüğü bu korona vakasında hala para kazanmayı kendilerine ilke edinmişlerin insan değerine ne denli önem verdiklerini d böylece anlamış bulunmaktayız.

Bu özel hastanelerin keyfine göre ücret artırmalarına dur diyecek bir merci olmayacak mı vatandaşların sağlığın katkı sağlamak amacıyla hizmet veren bu hastanelerimizin artık para kazanma hırsına bürünmelerini büyük bir hayretle izlemeye başlamışız.

Bu yüzden ben bazı özel hastanelerin artık insan değerine önem vermediklerini ve tek amaçlarının vatandaştan para koparmak olduğunu büyük bir üzüntüyle izlemeye başlamış bulunmaktayım emekli bir vatandaşımızdan kontrol için 68 lira gibi bir parayı isteme zihniyetinin insana değer verilmediğinin de bariz bir göstergesidir.

Bu nedenle ben halkımızın en zayıf noktası olan hastasının iyileşmesi için varını yoğunu bile feda etmekten çekinmeyen bu fedakar hemşerilerimizin cebindeki paraya göz dikenlerin insanlıktan nasiplerini almadıklarını da görmekteyim.

Ben insanlarımızın sağlığı için özveride bulunan ve bu uğurda gereken hizmeti vermeyi kendilerine ilke dinen hastanelerimizi de tenzih ederim.

Yukarıdaki emekli vatandaşımızın şikayetine maruz kalan hastanenin ismini istenirse vermekten kaçınmayacağımı da ifade etmek isterim.

108 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.