Hoşgeldiniz  

MİLLET UMURLARINDA DEĞİL…

Halit BEYTÜT | 11 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Vatandaş borç batağında inim inim inlerken; 4 milyon vatandaşımız elektrik faturasını demediği için karanlıklara mahkûm edilirken, mutfağında aş değil ateş alevleri yüzünden nasıl yapacağını bilemez hale gelirken, Aldığı sefil maaşla yaşamından hiç ama hiçbir tat alamaz duruma gelirken, borç batağında olan esnaflarımızın feryadı arşı alaya yükselirken, İşsizler ordusuna her gün yenileri eklenip işsizlik ordusu kurulmaya başlanırken, benim ülkemi yönetenler ne yazıktır ki bunlara bir çare bulacağına Ayasofya ibadete açılsın Libya ya asker göndermeye kalkışma, gibi fuzuli işlerle uğraşmaları artık çekilmez bir hale geldi.

Ülkemin vatandaşının refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye getireceklerini vaat edip iktidara gelenlerin 18 yıldır yaptıkları icra ülkemin en sefil duruma düşürüldüğü bir dönem olarak tarihe geçmiştir.

Bu ülkenin vatandaşı bu dönemde ne yazıktır ki en talihsiz dönemi yaşamakta ve iktidarın zatı muhteremleri ne yazıktır ki bunu görmemezlikten gelip ülkemin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışmaları resmen milletle alay etme gibi bir kanıt olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu ülkenin vatandaşının düştüğü durum acınacak bir hal alırken ülkemi yönetenlerin ülkemin dünyada bir numara olduğunu söyleme talihsizliğinde bulunanların ne kadar yalan rüzgarına kapıldıklarını da görmekteyiz.

Oysa durum hiç de kendilerinin anlattığı gibi değildir.

Korona virüsü döneminde millete 5 bin lira dağıttıklarını söyleyenlerin ne kadar palavra attıklarına da tanık olmuşuzdur.

Ben ülke vatandaşımın böylesi bir çaresizliğe düştüğü bir dönemi yaşamadım ve hiç bir dönemde ülke insanı bu kadar ahlaksızca ayrıştırılmasına da tanık olmadım.

Varsın ülkemi yönetenler atıp tutsunlar ben vatandaşımın durumuna bakarım ve bir kilo et bile götüremeyenleri şöyle dursun ekmek bile ötüremeyip çaresizliğe nasıl düştüklerine tanık olmuş biriyim.

Bu nedenle hiç kimse bulanık sularda balık avlamaya kalkışmasın ve ülkemin perişanlığını güllük gülistanlıkmış gibi gösterme talihsizliğine kapılmasın bu ülkeni onurlu vatandaşını çaresizlik çemberine sürükleyen beri yanda da kendileri saltanat içinde yaşamaya devam edip safa sürenleri de Allaha havale ediyorum.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.