Hoşgeldiniz  

MİLLETE RAĞMEN…

Halit BEYTÜT | 19 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Milletin oylarıyla ülke yönetimine gelenlerin son zamanlarda millete rağmen istediklerini yapmakta ısrar etmeleri millete karşı yapılan en büyük haksızlıktır.

AK parti iktidarı bilindiği gibi ülkeyi 18 yıldan beri yönetmektedir. Millet 18 yıllık bir iktidarda olma şerefini verdiği bu siyasi partinin lideri milletin istemediği hizmetleri yapmakta ısrar etmesi gerçek manada büyük bir vefasızlık örneğidir.

Kanal İstanbul projesine karşı çıkanlara siz isteseniz de istemeseniz de bu proje yapılacak deniliyorsa kendilerini bu iktidara getiren millete karşı neden böyle bir tavır takınılıyor anlamak mümkün değil.

Ülke genelinde milyonlarca genç işsizlikten bunalmışken, ekonomik açıdan ülkemizin durumu iç açıcı değilken, zam furyalarıyla milletin yaşam tarzı büyük zorluklarla karşı karşıya kalırken, emeklilikte yaşa takılanların sorunları ayyuka çıkarken, asgari ücreti artık sefil bir ücret olmaktan kurtulmamışken, başımıza milyarlarca liraya mal olacak bir kanal İstanbul u gündemi getirmek son derece büyük bir talihsizlik ve vurdumduymazlıktır.

Kendi ülkesinin vatandaşını böylesine zorlu bir yaşam tarzına sokan iktidarı her zaman gündemi değiştirerek dikkatleri bu yönler çekmek büyük bir adaletsizlik ve oyalama taktiğidir.

Ülkemin yetişmiş beyinlerini iş bulamadılar diye Avrupa ülkelerine gitmeye mahkum eden bir iktidar artık ömrünü bitirmiş ve son rollerini oynamaya başlamıştır, Bu nedenle Millete rağmen dedim dedik astığım astık demenin bir anlamının olmadınız ellikle vurgulamak isterim.

Ülkemizde gerçek manada bir işsizlik sorunu tehlikeli boyutlara ulaşmış durumdadır ve işsizlik sorunun son derece tehlike arz ettiğini görmezlikten gelmek sadece vurdumduymazlıktan öteye gitmemektedir.

Bu ülkenin insanı vefakardır, bu ülkenin insanı ülkesi için her türlü yoksulluğa boyun eğmekten çekinmemektedir.

Böylesine özverili ve fedakar bir milleti göz ardı etmek en büyük hıyanettir. Ülkemin durumu gözler önünde iken iktidarın hala etrafı toz pembe gösterme taktiklerinin oyalamaktan öteye gitmediği bir gerçektir.

Pazarda, mutfakta ateşler yanarken, zamların peşi sıra çekinmeden vatandaşın üzerine yükleyen bir anlayışı kabullenmek kesinlikle mümkün değildir.

Kendi emeklisini sadaka niteliğini taşıyan zamlarla avutmaya kalkışanların iki yakasının bir araya gelmeyeceğini söylemek sanırım abartı olmaz bu ülkenin insanının da artık insana yakışır bir yaşam tarzına ulaştırılması gerekmektedir.

Buna karşı çıkanların insanlıkla bir alakasının olmadığını vurgulamak isterim.

Dileğim artık milletin görüşlerine ve isteklerine lakayt kalınmamasıdır.

166 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.