Hoşgeldiniz  

MİLLETİ DEĞİL, KENDİLERİNİ KANDIRIYORLAR.

Halit BEYTÜT | 12 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İktidarın zatı muhterem yetkilileri her nedense milletin içinde bulunduğu fakru zarureti görmezlikten geliyor ve ülkemizin dünyada en iyi durumda olduğundan dem vurup halkı kandırmaya çalışıyorlar ama aslında milleti değil kendilerini kandırıp rehavete kapılıyorlar.

Bu ülke 1923 yılında Cumhuriyetin ilanından bu yana hiç böylesi bir duruma düşünülmemiş vatanın bir parça toprağı bile kimselere satılma gereği duyulmamıştı.

Şimdi bakıyorum da her önüne gelen istediği yerden istediği toprakta yer alabiliyor ve ülkemin satılmaması gereken topraklarından bir kısmı adeta birilerini minnet borçlu imişler gibi Katarlılara satılmaktan kaçınılmıyor.

Hiçbir dönemde bu ülkede yaşayan vatandaşlarımız hiç bu kadar umutsuzluğa kapılmamış geleceğiyle ilgili endişelere düşmemişti.

Hal böyle iken her taraftan feryat ve açlık çığlıkları yükselirken ülkemi yönetenlerin ülkenin güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışmalar sadece bu ülkenin vatandaşına yaptıkları en büyük ihanettir.

Ülkede işsizler ordusuna her geçen gün yenileri katlanarak artarken, yapılan acımasız zamlarla halkın alım gücü tükenmişken, asgari ücretle çalışanlar belini doğrultamaz bir durumuna gelirken zatı muhterem iktidar yanlıları her nedense kimlerin sayesinde bulundukları yeri unutup halkı düşünmeme gibi bir talihsizlik içine giriyorlar hala anlamış değilim.

Bu nedenle ben bu cennet misali ülkemin insanlarının ne kadar fedakar ve ne kadar ülkelerini sevdiklerini iktidarın yaptığı her türlü zorluğa katlanarak kanıtladıklarına inanıyorum.

Ülkemin durumu her ne kadar zatı muhteremler güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışıyor olsalar da gerçekler örtbas edilmeli ve gerçekler halktan gizlenmemelidir.

Ülkemin durumu hiç de onların söyledikleri gibi değil millet işsizlikle açlıkla, aşırı zamlar altında başını kaldıramaz duruma gelmiştir.

Bu yüzden ülkenin insanları artık ülkelerinin yönetiminin böylesi bir anlayışla yönetilmesine karşı gelmeye başlamışlardır.

Milletinin huzurunu, milletinin rahat ve sıkıntısız bir yaşam süremediği bir ülkede iktidarlar asla başarılı olduklarını iddia edemezler.

Bu ülkede insanlar ülkeleri için her türlü özveri ve fedakarlığa boyun erler ama yeri ve zamanı gelince de bıçak kemiğe dayanınca onu da 7 düvel bir araya else durduramayacaklardır bunu kulakları sağırlaşmış gözleri öremez olmuşlar önemle duyurulur.

76 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.