Hoşgeldiniz  

MİLLETİ KOYUN SÜRÜSÜ SANANLAR ALDANIYOR

Halit BEYTÜT | 25 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yıllardır siyasilerin sadece oylarını alabilmek için verdiği vaatlere aldanan bir büyük kitlemiz vardı. Seçilip gittikten ve vatandaşların oylarıyla milletin vekili unvanını kazananların istediklerini elde ettikten sonra verdikleri vaatleri nasıl. Unuttuklarına tanık olan bu millet bilinsin ki artık siyasetçiye körü körüne oy vermeyecek kadar bilinen mistir.

Verdiği oylarla kendini meclis çatısı altında temsil etmesini isteyen vatandaşı ne yazıktır ki unutmak gafletine düşen siyasetçilere artık ne güven kaldı ne de inanç.

Seçilenlerin Ankara’ya tası tarağı attıktan sonra seçmenine en ufak bir hizmette bile bulunma zahmetine katlanmayan, ahde vefayı bile unutan siyasetçiye artık yer yok bizim dünyamızda.

Yıllarca kendilerine oylarımızla onu verip makam mevki sahibi yaptıklarımız siyasetçilerin ne kadar nankörleştiklerini seçilip gittiklerinden sonra büyük bir hayretle izledik yıllarca

Seçildikleri memleketlerine bir eser kazandırma cabası içinde olmayıp sadece kendi yakınlarına ve sevenlerine hizmeti şiar edenleri de çok gördük

Batmanda yıllarca halkın oylarını alıp başkentin yolunu tutanların batman halkına en ufak bir hizmeti bile düşünmediklerine de tanık olduk.

İşsizliğin, yoksulluğun doruğa ulaştığı ilimizde bizleri temsilen gittikleri mecliste sorunlarımızı dile getirmekten bile acizlik içine düşen birçok sözde vekili de gördük.

Ama artık bilinsin ki vaat vererek milletin oylarını alacağını sanan duyarsızlara bu halkın vereceği tek bir oy bile olmayacaktır

Kendi fakirinde kesip ülkemizin başına bela olan vatanlarını sevmeyip vatanları için savaşmayı göze alamayan Suriyelilere yardım musluklarını açan iktidara bir kez olsun dur diyen bir babayiğit vekile rastladınız mı?

Bu yüzden siyasete soyunmayı düşünenler çok iyi bilsinler ki artık seçim malzemesi yapıp vatandaşa bin bir vaat vermeyi tasarlayanlara bu halk kesinlikle itibar etmeyecek ve kanmayacaklardır.

Millet koyun sananlar artık kendilerine gerçek manada hizmet edebilecek ve vatandaşı seçildikten sonra unutmayacak kadar karakterli siyasetçilere gereksinme duyacak kadar uyanmış ve bilinçlenmiştir.

Bunun böyle bilinmesinde yarar vardır.

Bizler oylarımızı çeşitli vaatlerle alıp seçildikten sonra bu aziz insanlar unutma gafletine düşenlere hakkımızı helal etmiyoruz.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.