Hoşgeldiniz  

MİLLETİN CANINA OKUYAN SATICILAR VE MARKETLER…

Halit BEYTÜT | 17 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Denetimin sözde değil Özde yapılması gerektiği ilimizde ne yazıktır ki urun satıcıları ve de özellikle marketler sattıkları ürünleri yine fahiş fiyatlarla satmaya başladılar.

Gayeleri sadece haksız kazanç etmek olan bu vicdan yoksunu satıcı ve marketler ne yazıktır ki tüketici konumunda olan halkımızın alım gücünü de perişan etmeye başladılar.

İlimizde bulunan marketler sözde indirim kampanyası başlattığını duyuruyorlar ama marketlere gittiğinizde raflardaki etiketleri görünce bu indirim palavrasının halkı ne kadar aldatmaya yöneldiklerine tanık oluyorsunuz.

Zabıta ekipleri kesinlikle ciddi manada bir denetim yapmamakta sadece gösteriş olsun iste denetleme tapıyoruz aldatmacasıyla belediyemiz yetkililerini de kandırıyorlar.

Sadece cadde ve çarşılarda sözde denetime çıktıklarını söyleyen bu zabıta görevlileri etiketlerdeki fahiş fiyatları bir bakıma görmezlikten geliyor, görevlerini de yapar görüntüsünü vermeye çalışıyorlar. İşsizliğin had safhada olduğu ilimizde sıkı ve ciddi manada denetim yapılmadığı surece meydan bu paragözlere ve hâksiz kazanç etmelerine olanak sağlayacaktır.

Pandemi illetiyle büsbütün fakirleşen evine ekmek bile götüremeyen binlerce yoksul insanımız haksız yere para kazanmayı kendilerine alışkanlık yapan bu vicdan yosunları nedeniyle büsbütün çaresizliğe itilmişlerdir.

Her ne hikmetse denetim yapmakla sorumlu olanların bu paragözlere bu kadar meydani bos bırakmalarına bir anlam vermek mümkün değil

Halkımızın omuzlarına bu kadar taşıyamayacakları yükleri altında ezilmelerine seyirci kalmak bu halka yapılan en büyük ihanettir diye düşünüyorum

Özellikle ilimizin hemen hemen her cadde ve sokaklarında biteviye açılan BİM, ŞOK ve A1001 gibi marketler kelimenin tam anlamıyla soygunular şebekesi olup raflarına dizdikleri ürünlere akil almaz zamlar yaparak tam bir felaket gibi halkımızın alım gücünü yerle bir etmişlerdir.

Bunları sanki dokunulmazlıklar varmış gibi denetimle karşı karşıya bile gelmemişlerdir bu güne dek

Vatandaşın ceplerini kuruşuna kadar soyan bu marketler zincirinin böylesi sorumsuz ve sadece hâksız para kazanmalarına ne zaman dur denilecek merakla bekleye tüketicilerimiz mutlaka ama mutlaka bunlara artık dur demenin zamanının geldiğini haykırıyor

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.