Hoşgeldiniz  

MİLLETİN GÖZÜ YENİ NORMALLEŞMEDE…

Halit BEYTÜT | 30 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hazırlanan yeni normalleşme planına göre, vaka sayılarındaki düşüş devam ederse, maskeden düğünlere kadar yeni dönem başlayacak gibi görünüyor.

Buna göre Maske kuralının değişeceği ve sahil ve parklarda 2 metre mesafe varsa maske takılmayabilecek.

İnsanlar parklarda sosyal mesafe ile maskesiz oturabilecek. Bunun yani sıra vakalardaki azalma devam ederse 1 Hazirandan sonra restoran ve kafeler, kişi sınırlamasıyla müşteri kabul edebilecek.

İlk etapta açık alanlarda düğün yapılabilecek.

Aşılamanın artmasıyla birlikte kapalı düğün salonları da genç çiftlere kapılarını açacak.

Vaka sayılarında düşüş bu hızla sürerse hali sahalar, spor salonları, yüzme havuzları kapılarını yine müşterilerine açabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasana göre, telafi eğitim başlatılacak.

Haziranda başlayacak olan eğitimler, 2022 de sürecek.

Bilim kurulunun hazırladığı bu açıklamaların 1 Hazirandan itibaren başlatacağı belirtilen bu açıklamaların bir nebze de olsa normal yasama dönebileceğimizin müjdesi olarak algılanıyor.

Aylardır ve uzun upuzun bitmeyecek gibi insanları hayatlandıran bu pandemi sürecini de böylelikle çok can yitirmiş olmamıza rağmen yaşamlarını sürdüren insanlarımız için gerçekten bir umudun başlangıcıdır.

Birçok insanimizin yitip gitmesine, onca acıların yaşanmasına neden olan bu illet pandemiyi atlatmak için verilen mücadelelerin bitecek olması kaybolan umutların yeniden yeşermesinin bir işarettir bu yeni açıklamalar.

Bu ve dünyanın tüm ülkelerinin kabusu olan pandeminin çok canlarının yitip gitmesine ve onarılmaz acıların yaşanmasına neden olduğuna tümümüz tanık olduk.

1 Hazirandan itibaren nefes alma, mağduriyete uğrayan insanlarımızın yeniden toparlanabilme imkanının doğabileceğine inanıyoruz.

Dileğim açıklanan yeni normalleşme planının denildiği gibi uygulanması ve insanlarımızın rahat bir nefes almalarına vesile olur.

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.