Hoşgeldiniz  

MİLLETİN HALİ ONLARI İLGİLENDİRMİYOR

Halit BEYTÜT | 16 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Korona nedeniyle millet uygulanmak istenen kurallara ister istemez uymak zorunda kalırken, bundan etkilenenler için bir paket sunuldu.

Esnafa kahvehane işletenlere pazarcılara 3 ay boyunca biner lira verilecekmiş, büyük illerde kiracılara 750 diğer şehirlerdekilere de 500 lira kira yardımı yapılacakmış.

Beklenen ve umut vermesi gereken paket ne yazıktır ki vatandaşın beklentisinde hayal kırıklığı yarattı. Öyle ya kuru ekmek yiyen vatandaşa aç değil diyen bir zihniyetten zaten milleti memnun edecek bir paket olmayacağı belliydi.

Yandaş medyanın satılık kalemleri bu paketi allandıra ballandıra büyük bir himmetmiş gibi yansıtmaya çalışmaları sözde milletin gözü kulağı olduklarını sananları adeta lanetlemiş bulunmuşlardır.

Milletten ne denli uzaklaştıklarının bir göstergesi olan bu sözde paket hayal kırıklığından ziyade ne kadar unutuldukları gerçeğini de kanıtlamış bulunmaktadır.

Korona yüzünden ve alınan kısıtlamalarla ekonomik açıdan içler acısı duruma düşen vatandaş artık her şeyden umudunu kesmiş olmanın hüznünü yaşıyor.

Avrupa’ya caka satmak ve hava atmak için çeşitli ülkelere bonkörlük yapıp milyon dolar yardımında bulunanlar söz konusu kendi vatandaşını durumu olunca kırkı kırk yarıp sadaka gibi kısıtlana yardımında bulunuyor.

Bu millete reva görülen bu değersizlik tutum sizleri günü gelince nadi al aşağı edecek göreceksiniz.

Bu ülke vatandaşı kendisine değer vermeyeni, kendisini mağdur edeni asla unutmayacaktır bilesiniz eyyy milleti unutma gafletinde bulunan zatı muhteremler.

Her şeye rağmen bu asil millet bu zorlu günlerinde asacak ama kendilerine yapılan onursuz muamekeyi de asla unutmayacaktır.

101 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.