Hoşgeldiniz  

MİLLETİN MECLİSİNİ RİNGE ÇEVİRDİLER

Halit BEYTÜT | 05 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Siyasetin artık son derece çirkinleştiği bir dönemi yaşarken, milletin vekilleri olarak TBMM çatısı altında görev yapan sözde vekillerin önceki gün meclisteki sokak kavgalarını andıran yumruklaşmalara girişimlerini son derece vahim ve bir o kadar da çirkin bulduğumuzu ifade etmek isterim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sarf ettiği alçaksın, şerefsizsin, hainsin sözlerine CHP kanadının cumhurbaşkanına aynı sözlerle karşılık vermesini hazmedemeyen AK Partinin fedai vekilleri CHP sözcüsünün üzerine yürüyerek yumruklarla sözcünün başını yardılar.

Bunun üzerine diğer vekillerde birbirlerine girerek on derece mukaddes bir çatı olan meclisi öylesine rencide ettiler ki meclise gelen bu vekillerin sokak kabadayıları mı sorusunu de akla getirdi. Birbirlerine neden böyle tahammülsüzlük gösteriyorlar aklım almıyor ama bizler bu insanları vatandaşın vekili olarak meclis çatısı altına sorunlarımızı hal etsinler diye gönderdik. Gidin mecliste rakipleriniz yumruk yağmurunu tutun diye göndermedik.

Vatandaşlara örnek olmaları gerekenlerin bugün meclis çatısı altında yaptıkları çirkin saldırıların öylesine kötü bir örnek teşkil edeceğini bile umursamayanların bizlerin vekili olamayacaklarını özellikle belirtmek isterim.

Ülkemizin öylesine hassas bir dönemden geçirdiği böylesi bir zaman sürecinde TBMM çatısı altında sözde nezaket kurallarını en iyi şekilde icra edenlerin böylesine bir manzarayı oluşturmasını biz vatandaşlar olarak tüm içtenliğimizle kınıyoruz.

Cumhurbaşkanımız ne yazık ki muhalefet liderine yönelik çirkin sözlerde bulunmasını da kesinlikle olumlu bulmadığımız bunun yanı sıra aynı karşılığı vermeyi kendine görev addeden CHP sözcüsünü de kınadığımızı ifade etmekte yarar görüyorum.

İki tarafında birbirlerine hakaret etme gibi bir hakkının olmaması gerektiğini de hatırlatmakta yarar görüyorum.

Bizler bu ülkenin yönetimin ellerinde bulunduranların her şeyden önce rakiplerine de gereken saygıyı göstermeleri gerektiğini de özellikle vurgulamak isterim.

Ayrıca mecliste yapılan konuşmalara da tahammül edilmesi ve bunu hoşgörü ile karşılama gibi bir erdemlilik içinde olmaları gerektiğini de vurgulamak isterim. Dileğimiz bundan sonra meclis çatısı altında bundan sonra böylesine çirkin manzaraların oluşmamasına gereken özenin gösterilerine inanıyoruz.

222 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.