Hoşgeldiniz  

MİLLETİN OYLARIYLA SALTANAT SÜRENLER…

Halit BEYTÜT | 04 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her seçim döneminde milletten oy alabilmek için ne kadar hünerleri ve hatta ne kadar yalanları varsa vaat verip vatandaştan oy alanların seçilip gittikten sonra vatandaşı nasıl düşünmediklerine yıllardır tanık olmaktayız da bu millet hala kendisini aldatanlara güvenmekte devam etmektedir.

Hala iktidarda bulunan ve tam tamına 18 yıldan b yana milletin refah düzeyini insan onurun yaraşır bir düzeye getireceklerini vaat eden AK parti hükümetinin vatandaşın canına okumaya devam etmektedir.

Yaptığı acımasız zamlarla vatandaşın alım gücünü sıfırlayan bu iktidar her gün erek elektriğe gerek doğal gaza ve gerekse de halkın tüketim mallarına zam üstüne zam yapmaktan kaçınmamakta ve vatandaşı ezikliğe mahkum etmektedir.

Yapılan acımasız zamlar la vatandaşın, emeklinin, memurun, işçinin ve asgari ücretlinin aldığı maaşları gerisin geriye almayı kendilerine ilke edinmiş bir iktidarla yönetilmek son derece kahredici bur durumdur.

Milletin oylarıyla oturdukları makama gelenlerin vatandaşa reva gördükleri bu acımasızlık gerçekten son derece düşündürücü ve ibretlik bir durumdur.

Zaten pandemiden canı yanan ve can derdine düşen vatandaşlarım yapılan acımasız zamlarla adeta hayata küsmekle karşı karşıya kalmışlardır.

Korona yüzünden iş yapamaz hale elen, esnaf, işsizlikten beli bükülen milyonlarca genç, parasızlıktan içi kan ağlayan sade vatandaş, aldığı asgari ücretle bin bir eziyet çeken bir kenara itilmiş garibanlar bu ülkenin kaderi olmamalıydı tüm bunlar.

Bu ülkede adeta saltanat sürenlerin hala Türklükten nefret ettikleri bile açık bir şekilde söylemeleri karşısında tüyler ürpertici bu kansızların bu ülkeye en büyük zararı verdiklerine tanık oluyoruz da iktidardaki zatı muhteremler bu söylemler karşısında kılını bile kıpırdatmamaktadır.

Bu nedenle ben milletin teveccühleriyle bu günkü makama gelenlerin birazda milleti düşünmeleri gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyorum.

Bu ülkenin insanları artık insan gibi yaşamak insan gibi kendi ülkesinde ele güne muhtaç olmadan yaşamak istemektedir.

Lütfen bu insanların sesine kulak tıkamayın ve kulak verin ki bu insanlara karşı olan ahde vefa borcunuzu ödeme gibi bir erdemlilik içine giriniz.

Bu ülkeden makamlar edinmiş insanların da artık onları bu seviyeye ulaştıranlara borcu vardır bu borcu ödememe gibi bir düşünceye kapılanların olması son derece büyük bir ihanetliktir.

Dileğimiz artık bizleri yönetenlerin bu ülkede kardeşlik ve dostluk bağlarının daha da üçlenmesi adına üzerlerine düşen sorumlulukla hareket etmeleridir.

Ülke insanını ikiye ayırıp bizden olan ve de bizden olmayanlar diyerek nifak tohumlarını b milletin arasına sokanlar her zaman lanetle anılacak ve isimleri anılmayacaktır.

40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.