Hoşgeldiniz  

MİLLETİN SIRTINA ATEŞTEN GÖMLEK YÜKLEDİLER…

Halit BEYTÜT | 28 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatın yaşanamaz hale geldiği bir dönemden geçiyoruz.

Halkın temel gıdalarına her gün yapılan zamlar yaşamı yaşanmaz hale getirdiler.

Yağa, şekere ve una yapılan aşırı zamlar milleti fakirliğe doğru itiyorlar.

Yana yakıla sitem eden vatandaşın sesine kulaklar tıkanmış, varsa yoksa söz düellosundan başka bir şey dinleyemez olduk.

Halk ekmek derdinde yarınını nasıl çıkaracağı düşüncelerine kapılmışken hele hele BİM, A101 ve ŞOK Gibi sözde market özde denetilmez soyguncu marketler her gün zam üstüne zam yaparak raflardaki etiketleri her gün değiştirirken bunlar dur diyen bir merci yok ortada.

Milletin alım gücünü hiç düşünmeyen bu marketleri kimler kollayıp koruyor da denetimden muaf tutuluyor?

Vatandaşını böyle hâksiz kazançlarla soyup soğana çeviren bu vicdan yosunlarına artık durun diyebilecek bir babayiğit ortaya çıkmayacak mı?

Bu ülkenin vefakâr halkına bunca zulmü reva görenlere iktidar kanadı neden gereken ikazı ve uyarıları yapmaktan kaçınıyor?

Yazık hem de çok yazık.

Millet alışverişi çoktan unuttu. Temel tüketim gıdalarını bile aşırı zam bindirmelerinden ötürü alamaz duruma düşmüştür de umursayan ya da benim milletim diye nara atanlar bu vicdansızlara karşı neden bir yaptırım uygulamayı yapma gereği duymuyor anlamak mümkün değil

Kendileri ekonomik sıkıntı çekmeden rahat bir yaşama kavuşanlar tok acın halinden anlamaz senaryosunu sahneye koyuyorlar.

Vatandaş bitme noktasına gelmiş ve artık bu zor hayat koşulları altında ezilip dururken iktidarın zatı muhteremleri hala havanda su dövmeye devam edip vatandaşı düşünmeyi bile akıllarına getirmiyorlar.

Bu çıkılmaz duruma seyirci kalanlar neyi hedefliyorlar gerçekten akil sır edilemiyor.

Kendi ülkesinde temel tüketim ürünlerini bile alamaz duruma düşürülmüş bir millet nasıl ayakta durabilecek ve yaşamını nasıl idame edebilecek bilinmiyor…

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.