Hoşgeldiniz  

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR MÜJDEYİ VERDİ!

admin | 14 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptıkları görüşmeler sonucunda Eğitim ve Araştırma Hastanesine PET-CT cihazı tescili verildiğini ve önümüzdeki aylarda cihazı kullanılmaya başlayacağının müjdesini verdi.
Kanser hastalarının tanılarının konulmasında, hastalara uygulanacak tedavi yönteminin ve dozunun belirlenmesinde çok önemli bir yöntem olarak kullanılan PET-CT cihazı için alt yapı çalışmalarının başlatıldığını belirten Milletvekili Özdemir, çalışmaların bitmesiyle önümüzdeki aylarda PET-CT kentte çekilmeye başlanacağını kaydetti. Her ay yaklaşık 200 kanser hastasının teşhis veya tedavi takibi için Diyarbakır ve çevre illere gitmek zorunda kaldığını belirten Özdemir, bu cihazla hem Batmanlıların başka illere sevk edilmesinin önüne geçileceğini, hem de çevre illerden ilimize sevk edilen hastalara hizmet verileceğini ifade etti.
TOMOGRAFİ CİHAZI TALEBİ DE OLUMLU KARŞILANDI
Sağlık Bakanı ile görüşmede İluh Devlet Hastanesi ile Kozluk Devlet Hastanesi için tomografi cihazı taleplerinin de olumlu karşılandığını da belirten Özdemir, en kısa zamanda bu cihazların hastanelere gönderileceğini sözlerine ekledi. Milletvekili Özdemir, “bu cihazların şimdiden ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor, her şeyin en iyisini hak eden Batman’ımız için çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.