Hoşgeldiniz  

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’DEN BOYKOT ÇAĞRISI

admin | 30 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarlarından Işıl Özgentürk’ün Batmanlı kızlar için sarf ettiği köşe yazısına sert tepki göstererek “cumhuriyet gazetesini boykot etmeye ve yalan haberi ilke edinen zihniyete karşı tepki koymaya davet ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Işıl Özgentürk’ün kaleme aldığı yazıda Batmanlı kız çocukları için küstah benzetmelerine tepki gösteren Milletvekili Özdemir, “ Cumhuriyet gazetesinin sözde yazarlarından Işıl Özgentürk bugünkü köşe yazısında Batman’ımız ile ilgili çirkin, ahlaksız, gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan, iftiralarla dolu, habercilik etiği ile bağdaşmayan bir yazı kaleme almış ve Batmanlı hemşehrilerimizi edepsizce itham etmiştir. Batman’da kız çocuklarına değer verilmediği, kızların okutulmadığı gibi bir takım iddiaları bir tanıdığından duyduğunu belirten ve bu safsataları köşesine taşıyıp gazetecilik yaptığını düşünen bu sözde gazeteciyi ilim ve edep öğrenmesi için Batmanlı kadınlarımızı görmeye ve tüm Batmanlılardan özür dilemeye davet ediyorum.

Ayrıca cumhuriyet gazetesinin bu şahıs gibilere yazı yazdırarak algı oluşturma çabalarını da kınıyor, bu durumun tekrarlanmaması için ikaz ediyorum. Tüm Batmanlı hemşehrilerimden de cumhuriyet gazetesini boykot etmeye ve yalan haberi ilke edinen zihniyete karşı tepki koymaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

208 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.