Hoşgeldiniz  

MİLLETVEKİLİ YAMAN, BATMAN’DAYDI

admin | 23 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

“AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanlığı Batman İl Koordinatörü, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Batman’ı ziyaret ederek AK Parti Batman İl Başkanlığında partililer ve vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu.

Kalabalık partili grubu tarafından karşılanan Cemil Yaman, Merkez ilçe kongresi öncesi teşkilat mensupları ve vatandaşlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Muhtarlar, mahalle başkanları, ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile ayrı ayrı toplantılar yapan Yaman, teşkilat mensupları ve vatandaşlarla da tek tek özel görüşmeler gerçekleştirerek görüşlerini dinledi.

Toplantı salonunda partililerle bir araya gelen Milletvekili Yaman, AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunu, makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu söyledi.

Türkiye’nin salgın sürecinde Çin başta olmak üzere salgının geldiği ülkelere tıbbi malzeme desteğinde bulunduğunu anımsatan Yaman “Pandemi sürecinde büyük ülkeler maske savaşları verirken bu kahraman milletin çocukları birçok ülkeye tıbbi malzeme desteğinde bulundu. Sağlık sistemimizin gücünü tüm dünya gördü. Biz sadece sağlık alanında değil her açıdan Türkiye’yi büyüttük” dedi.

Geçmişte Türkiye’de özgürlük ve demokrasi sorununun yaşandığına dikkat çeken Yaman, Türkiye’de başörtülü kadınların sıkıntılar çektiğini kaydetti.

Yaman “Benim ülkemde bizlerin verdiği vergilerle başörtülü bacılarımız okutulmuyordu. Benim ülkemde 14 yaşına kadar çocukların Kur’an öğrenmesi yasaktı. Kürtçe konuşmak yasaktı. Geçmişte bu ülke yasaklarla idare ediliyordu. Biz bunların hepsini kaldırdık mı? Kaldırdık. Bütün bu özgürlüklerin önünü AK Parti açtı. Özgürlüklerin önünü gücünü halktan alan Recep Tayyip Erdoğan açtı” diye konuştu.

Yaman “Eskiden Türkiye’nin yöneticileri ABD başkanları önünde iki büklüm dururdu. Şimdi ise Türkiye, AK Parti iktidarıyla çok hızlı şekilde kabuğunu kırdı. Amerika’da bir seçim var. Joe Biden ne diyor? ‘Ben gelirsem Erdoğan’ı içerideki iş birlikçilerim ile beraber devireceğim. Onu alaşağı edeceğim’ diyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’da benim Türk halkıyla sorunum yok. Recep Tayyip Erdoğan ile sorunum var diyor. Neden bunu diyor? Diyor ki ‘ben Afrika’yı sömüreceğim ama Türkiye bana engel oluyor.’ Bu millet bizi buralarda tuttuğu sürece biz bu millete hizmetkarlık yapacağız ve yeryüzü mazlumlarını koruyacağız” şeklinde konuştu.

Ak Parti Batman İl Başkanı Av. Akif Gür’de Ak Partinin bir dava hareketi olduğu belirterek, bu hak davayı daha ilerilere götürmek için azimle ve sebatla çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirtti.

Gür, olağan kongre sürecinin belirlenen takvime uygun şekilde yürüdüğünü belirterek “Kozluk ve Merkez İlçe kongrelerimizle birlikte ilçe kongrelerimizi tamamlamış olacağız. Buradan tekrar ifade ediyorum; ülkesine, milletine, şehrine hizmet etmek isteyen herkesi AK Parti çatısı altında görev üstlenmeye çağırıyorum. Gayretleriyle, fedakârlıklarıyla, samimiyetleriyle, azimleriyle AK Parti’ye katkı veren her kardeşimiz mutlaka teşkilatımızda kendine yer bulacaktır. Milletvekilliğinden belediye başkanlığına, belediye meclis üyeliğinden il genel meclis üyeliğine kadar tüm kademelerimiz her kardeşimize açıktır. Siyaset gönüllü bir uğraştır. AK Parti’de siyaset kapıları amacı ülkesine ve milletine hizmet etmek olan herkese her kademede, her alanda sonuna kadar açıktır. Bu vesileyle Merkez ilçe başkanlığı süresince yaptığı özverili çalışmalarından dolayı Yusuf Bülbül kardeşimize teşekkürlerimi sunuyor, bayrağı devralacak kardeşimize ve ekibine de şimdiden muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Yusuf Bülbül ise “Başkanlığım süresince gayretleriyle destek olan her kademedeki teşkilat mensubumuza şükranlarımı sunuyorum. Bu hak davanın bir neferi olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Bizim için sandık müşahidi olmak ile bir kademede Başkan olmak arasında bir fark yoktur. Her zaman partimin emrinde bir nefer olarak gayret göstermeye devam edeceğim” dedi.

190 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.