Hoşgeldiniz  

MİLYONLARIN SESİ İÇİN SİYASET SAHNESİNDEYİZ…

Halit BEYTÜT | 06 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Rıfat Serdaroğlu’nun genel başkanlığını yaptığı, Hemşerilerimiz Ferman yüksel ve Avam Apaydının genel başkan yardımcılığına soyunduğu DOĞRU Parti Türkiye’nin yeni partisini kurduklarını ifade ettiler siyaset hayatının yeni bir partisi olma adına girişimlere başladı.

Önceki ün batman balık restoran da ilimizin yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya gelen iki Genel başkan yardımcısı Ferman Yüksel ve Avam Apaydın yaptıkları açıklamada Türkiye’nin yeni partisi olarak amaçlarının bu milleti yeniden ayağa kaldırmak olduğunu ülkeyi Cumhuriyetinin temel değerlerine yeniden kavuşturmak olduğunu ifade ettiler.

Genel başkan Yardımcıları Apaydın ve Yüksel, sistemin koruyucusu olmak istediklerini Atatürk ün ilke ve inkılaplarını benimseyen bir parti olacağımızı özellikle vurgulamak isteriz.

26 Ağustos tarihinde parti olma kararı aldıklarını belirten genel başkan yardımcıları 2 ay içinde 60 ilde ve 386 ilçede teşkilatlanma çalışmalarının tamamlamayı hedeflediklerini ifade ettiler.

Parti Genel başkanları Rıfat Serdaroğlunun Adalet Parti döneminde Bergama belediye başkanlığı ve ardından iki dönem sağlık ve devlet bakanlıklarında görev yaptığını ve siyaset alanında oldukça deneyimli bir kişi olduğunu ifade eden Genel başkan yardımcıları Ekonomiden sağlığa kadar son derece büyük bir çıkmaz içinde olan ülkeye yepyeni bir nefes ve yepyeni bir siyasi anlayışı getirme adına yola çıktıklarını, Vatandaşın hm iktidardan hem de muhalefetten umutlarını kestiğine de işaret eden genel başkan yardımcıları Apaydın ve yüksel, Bundan böyle ülkede din, dil, ırk ayrımı yapmadan alevi suni, kürt, Türk, Çerkez ayırmadan barış içinde yeni yepyeni bir Türkiye nin oluşmasına gereken katkıyı sunmak adına yola çıktıklarını ve bunu da başaracaklarına inandıklarını ifade ettiler.

AK parti iktidarının ülkeyi kaoslara sürüklediğini ve bu iktidardan kurtulmanın tek yolunun büyük bir ittifakla yola çıkma zamanının geldiğini ifade eden Genel başkan yardımcıları bu konuda ittifak yapma gibi bir durumda CHPyi tercih edeceklerini de sözlerine eklediler.

DOĞRU parti ülkemizin sanırım yeni partilerinden biri olma yolunda emin adımlarla yola çıkmış bulunmaktadır.

Güneydoğuda önemli oy potansiyeline ulaşacaklarına inandıklarını ifade eden Doğru parti Genel başkan yardımcıları Apaydın ve Yüksele içtenlikle başarılar diliyor, sözlerinde durmaları halinde iyi bir siyasi oluşuma katkı sunacaklarına inanıyorum.

Başarılar DOĞRU Parti ve başarılar Ferman Yüksel ve Avam Apaydın.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.