Hoşgeldiniz  

MİNİBÜSÇÜLERDEN ORTAK AÇIKLAMA

admin | 28 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Bazı Oda temsilcileri yeni minibüs hattı açmak için Diyarbakır Ulaştırma Bölge Müdürlüğüne başvurması üzerine Batman Minibüsçülerinden ortak açıklama geldi.
Yapılan ortak açıklamada, “Bazı Oda temsilcileri yeni minibüs hattı açmak için Diyarbakır Ulaştırma Bölge Müdürlüğüne başvurması üzerine olup, Ulaştırma Bakanlığı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü bu şahısların taleplerini yerinde göremeyerek reddetmiştir.
Mevzuat değişikliğiyle beraber yetkiler, yeniden Batman İl Trafik Komisyonuna geçtiğinden dolayı, yukarıda ismini açıkladığımız şahıslar çalışmalarını bu sefer Batman İl Trafik Komisyonuna doğru yoğunlaştırmışlardır. Şoförler Cemiyeti Odası yetkilileri ve Minibüsçüler Odası yönetiminde yer alan bazı şahıslar görevleri gereği, minibüs esnafı ve şoförlükle ailesinin geçimini kazanan tüm şoförlerin haklarını koruyup gözetmekle mükellef iken ve bunu yapmaları gerekirken; aksine kendilerine ve birinci derece yakınlarına rant sağlamak için binlerce esnafı mağdur edecek işlerle uğraşmaktadırlar.
İlimizde yedi sekiz kişilik bir grup olarak organize olan bu şahıslar, şimdi de Batman Beşiri yeni cezaevi, Batman Balpınar, Batman Üniversitesi ve ayrıca Batman’dan Mardin’e hatlar açmaya çalışarak tüm bu başvurularında sadece kendilerine ve birinci derecede yakınlarına rant sağlamaya çalışmışlardır. Biz minibüs ve şoför esnafı olarak ilgili makam, kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli başvurumuzu yapıp, elimizdeki bilgi ve belgeleri dikkatlerine sunup, suç duyurusunda bulunduktan sonra; bu bahsi geçen odalarda görevlerini kötüye kullanan yetkililer için ilgili makam ve kurumlar nezdinde yaptığımız başvurularımızın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

181 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.