Hoşgeldiniz  

MİNİKLERDEN BARINAK ZİYARETİ

admin | 28 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, yaklaşan kış mevsimi öncesi doğal ortamda yaşamlarını sürdüren, sokakta yaşayan hayvanlara duyarsız kalınmaması için hayvan sevgisi ve beslenmesi konusunda çocuklara bilgi verdi.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı Binatlı (Bileyder) yakınlarında yaptığı hayvan bakım evinde bulunan bakıma muhtaç hayvanların konuğu çocuklardı.

Belediye Başkan Yardımcısı Şehriban Aydın, Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte öğrencilere; okulda, sokakta, günlük yaşamda hayvanlarla alakalı tüm sorulara yanıt verdi. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar için Batman Belediyesi Beyaz Masa biriminin Alo 153 telefonu ile 0 533 153 65 72 whatsapp hattına bildirimde bulunmaları halinde gerekli müdahalenin yapılabileceğini belirtti. Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, hayvanların da insanlar gibi suya, havaya, gıdaya ve sevgiye ihtiyaç duyduklarını, yaz ve kış mevsiminde beslenmeleri için doğada bulunan tüm canlılara duyarlılık gösterilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.