Hoşgeldiniz  

MİSİAD, TİCARET BORSASINDAYDI

admin | 10 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

MİSİAD (Memleketçi ve Sanayici İş Adamları Derneği) Batman Şube Başkanı Namet Sırlan ve Yönetim Kurulu üyeleri Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş’e ziyarette bulundular.

Aidiyet duygusuyla tarıma bağlanmanın gerektiğini belirten ve tarımın ülkemiz için önemine ve vatandaşların tarıma olan hassasiyeti hakkında konuşan Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş; “Tarım, ülkemiz için büyük bir öneme sahiptir. Tarım pazarımızda ciddi manada sıkıntı çekiyoruz. Bu sıkıntının temel sebeplerinden biri ise yatırımcılarımızın bu alana olan ilgi azlığı ve bu alanı milli bir benlikle sahiplenememişimizden kaynaklanıyor. Yine bu sıkıntının çözümü ise yatırımcılarımızın, işadamlarımızın ve en önemlisi vatandaşımızın toprakla barışmasından geçmektedir. Toplum olarak toprağa olan bakış açımızı değiştirerek, toprağımıza sıkı sıkıya güçlü bir aidiyet duygusuyla bağlanırsak tarım alanında olan gücümüzü arttıracağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

MİSİAD TARIMI DESTEKLİYOR

Tarımın Batman’da ki durumuna ve Türkiye bazında MİSİAD olarak tarıma yapılan yatırımlara değinen MİSİAD Başkanı Namet Sırlan; “Şehrimiz gerek coğrafi açıdan gerekse sahip olduğu iklim ve toprak açısından tarıma gayet elverişli arazilere sahiptir. MİSİAD Batman olarak bizde tarıma, botaniğe ve bu işlerle meşgul olan yatırımcılara gerekli ilgiyi ve alakayı gösteriyoruz. Batman başta olmak üzere  Türkiye genelinde tarıma büyük önem veriyoruz. Bunu da üyelerimizin mesleki dağılımlarına baktığımızda gayet açık bir şekilde görebiliyoruz. Bu minvalde tarım adına yapılacak olan her türlü düzenlemeye, iyileştirmeye ve projeye MİSİAD olarak desteğimizi verdiğimizi ve vermeye de devam edeceğimizi belirtmek isterim.” diye konuştu.

295 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.