Hoşgeldiniz  

‘MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIRI’ BATMAN’DA

admin | 28 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliği ile öğrencilere trafik bilincinin geliştirilmesi ve trafik eğitimi verilmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı’ İlimize geldi.

Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin girişimleriyle İlkokul öğrencilerinde trafik bilincinin geliştirilmesi, farkındalığın artırılması, trafikte uyulması gereken kuralları anlatmak amacıyla İlimize getirtilen Mobil Trafik Eğitim Tırı’nı ziyaret ettiler.

Vali Şahin, Mobil Eğitim Tırında verilen eğitimler hakkında trafik ekiplerinden bilgi alarak, öğrencilerin tırdaki mobil sınıfta trafik polislerinden aldıkları trafik eğitimini bir süre izledi. Öğrencilere trafikte yapılan hatalara karşı uyarılar yapılarak, trafikte uyulması gereken kurallar ve karşılaşabilecekleri tehlikeli durumlar anlatıldı.

Konuya ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin “Mobil Trafik Eğitim Tırı İlimizde 1500 öğrencimize Trafik eğitimi verecek. Trafik eğitimi ile yeni neslimizi trafik yönünden çok daha bilinçli olarak yetiştirmeyi planlıyoruz. Bu hususta Emniyet Genel Müdürlüğümüze bize bu tırı tahsislerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu projeyi İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi olarak hanımefendiler planladılar kendilerine teşekkür ediyoruz. Süreci başından sonuna kadar takip edip bu noktaya getiren İl Emniyet Müdürümüze,  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yöneticilerine ve okul müdürlerimize de öğrencilerimizle beraber bu koordinasyonu sağladıkları için teşekkür ediyoruz.

Bu tür çalışmalarımız artarak devam edecek. Jandarma Genel Komutanlığımızdan da benzeri bir talebimiz oldu. Yakında Jandarmadan da bir trafik tırımız gelecek. Ayrıca sabit bir trafik parkını şehrimize kazandırmak için İl Özel İdaresi olarak da çalışmalarımız devam ediyor. O parkı kazandırdığımızda İl Emniyet Müdürlüğümüzün Trafik Şubesi bu eğitimleri yıl boyunca öğrencilerimize verecekler. Siz basın mensuplarına da trafik konusundaki bilinçlendirme faaliyetlerinde bize verdiğiniz desteklerden dolayı ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

Ziyaret sırasında Vali Şahin; İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin Atila ve İL Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi görevlileri eşlik etti.

206 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.