Hoşgeldiniz  

MR MI? ÇEKAP MI?

Muharrem BİTEN | 10 Temmuz 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Ebu Müslim Horasani “Onlar şerlerinden emin oldukları için dostlarını uzak tuttular. Kendilerine bağlamak için düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakın tutulan düşman dost olmadı. Ama uzak tutulan dostları düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu” diyerek aslında problemin bir kısmını tarif etmişti.
Yola çıktıklarını, yolda gördükleri bir takımın asi haline getirirsen mukadderat kaçınılmaz oluyor.
Hayatı boyunca hiçbir katma değeri olmayan ve sadece meziyeti sana ve örgütsel yapına hakaret olanları bu toplumun başına bela ettiğinizde kendi kaçınılmaz sonucunu hazırlamış oluruz.
Bir dost kapısını kapatmışsa kapanan dostun kapısı mı?
Yoksa hatırlandığında sürecin getirdiği sonuç mu?
Bol ve uzun beyaz ve siyah gömleklerin dar kesimi içinde fit giyimli gençlik ile heyhat vardığımız nokta da kurtuluş reçetesini sunamayacağımız aşikâr oldu.
Nerde yarım simit ile akşam edip çamur olmasın diye pantolonların kısa paçaları ile soğuk gündüzlerin palto giyecek parası olmayan gençliğimiz?
Gerçek dost çabuk çabuk küsmez, bıraktıklarında da bir daha dönmez. Rahmetli Erbakan in dava adamı tavrı yerine getirmek için de bir geri dönüş olmalıdır.
Bu toplum bu halk tarihin en büyük toleransını bizlere tanıdığı bir dönemi bir müddet iyi götürürken neler oldu da yolun tam ortasında cennet için geldiğimiz bu yeri cehennem olmaya giderken hiç bir şey yapamıyoruz.
Yine keskin zekâsına inandığım ve çözüm bulması gereken dava liderinden hala umutlu olduğum bir dönem yaşıyorum.
Çözüm için halkları kardeşçe ve ilkesel büyük medeniyetimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz.
Kalbimizin ve ruhunuzun bir tek canımız var, tüm canlar bir can bizim için dediğimiz anlayışımızı sürdürmeliyiz.
Ölümlerin ve kardeşliğimizin geride kalan sürecinde Adalet, üstün hukuk, demokrasi ve halkalarından haklarının korunduğu gözlemlendiği bir toplum yaratmanın yolu sadece mr. tutmak yetmez bu ilkeleri her hücremizde hissetmek lazım.

154 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.